В ЄС сумніваються, чи потрібно в Україні Міністерство інформполітики
В ЄС сумніваються, чи потрібно в Україні Міністерство інформполітики
В Європейському Союзі сумніваються в доцільності створення в Україні Міністерства інформаційної політики. Про це на прес-конференції заявив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас, повідомляє «РБК-Україна».
Пан Вільчикас зазначив, що поки з боку ЄС зарано давати оцінку цьому органу, адже ще не до кінця зрозумілі його статут тазавдання.«Якщо це міністерство допоможе і забезпечить розвиток медіаринку, буде гарантувати чесну конкуренцію на ринку, то це можна обговорювати як інструмент. Але виникає питання: скільки буде коштувати це міністерство для бюджету? Чи є цей інститут ефективним», - сказав він.
Керівник відділу преси та інформації зазначив, що політичні та економічні реформи в Україні неможливі без встановлення свободи слова, плюралізму, відкритого діалогу влади і суспільства, причому вільні медіа відіграють у цьому процесі провідну роль.
«ЄС вже інвестував не один мільйон євро для реформування та створення європейських стандартів у сфері медіа. Природно, ще знадобиться час для інсталяції цих стандартів», - вважає він.
Пан Вільчинскас підкреслив, що наразі для України дуже важливо створити суспільне мовлення. «ЄС закликає Україну створити суспільне мовлення. ЄС забезпечує технічну та фінансову допомогу для створення такого суспільного регулятора, що створював би такий медіапродукт, який працюватиме не тільки на себе, але й буде почутий людьми за межами України», - зазначив він.
Юргіс Вільчинскас констатував, що окрім військового конфлікту на Сході в Україні ведеться інформаційна війна.
«ЄС солідарний з Україною в процесі не тільки військового наступу, але інформаційної війни з РФ. Ситуація в Криму та на Донбасі, природно, ускладнюється ситуацією зі свободою слова, роботою журналістів. ЄС і надалі підтримуватиме Україну у встановленні демократії та свободи слова», - пообіцяв він.
Як повідомляла «Детектор медіа», 2 грудняВерховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).
Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакцію журналістів.
Своє занепокоєння створенням в Україні державного органу з контролю інформації висловили представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Комітет захисту журналістів, «Репортери без кордонів».
«Детектор медіа»