Міністерство інформаційної політики можна фінансувати з видатків на державні ЗМІ – Стець
Міністерство інформаційної політики можна фінансувати з видатків на державні ЗМІ – Стець
Міністерство інформаційної політики, яке невдовзі буде створене, матиме бюджет «у десятки разів менший, ніж в існуючих міністерств». Про це 3 грудня на круглому столі в «Українському кризовому медіа-центрі» заявив новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець.
За його словами, фінансувати нове міністерство можна за рахунок скорочення видатків на державні засоби масової інформації. Також відомство не потребуватиме окремого приміщення. «Ми візьмемо декілька кабінетів в існуючих міністерств», - пояснив він.
Юрій Стець так і не назвав суму, яку передбачається виділити в державному бюджеті на нове міністерство.
Але на запитання учасників круглого столу він підтвердив, що фінансування нового міністерства буде в межах тих витрат, які вже існують на інші міністерства.
Нагадаємо, що міністр інформаційної політики Юрій Стець презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики. Низка пунктів цього документу передбачають втручання в професійну діяльність журналістів. На це звернули увагу присутні на круглому столі журналісти, медіаексперти та народні депутати.
Зокрема, з-поміж основних завдань міністерства - здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю ЗМІ, незалежно від їх підпорядкування і форми власності.
Передбачається, що Міністерство, з-поміж іншого:
- розроблятиме та затверджуватиме державні стандарти телевиробництва;
- здійснюватиме державну реєстрацію друкованих засобів масової комунікації та інформаційних агентств;
- вестиме Державний реєстр ЗМІ;
- запобігатиме нанесенню громадянам України шкоди через неповноту, невчасність та невірогідність інформації та застосування маніпулятивних інформаційних технологій;
- розроблятиме та затверджуватиме стандарти професії у сфері медіа та інформації;
- проводитиме спеціальну перевірку осіб, які претендують на державні посади;
- призначатиме на посади директорів, заступників директорів, головних редакторів державних ЗМІ
- забезпечуватиме свободу слова в Україні.
Також пан Стець повідомив, що в Міністерстві інформаційної політики будуть три департаменти, які займатимуться інформаційною політикою, інформаційною безпекою та внутрішньою комунікацією між органами влади.
Він також пообіцяв не запроваджувати реєстрацію інтернет-видань.
Як відомо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).
Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакцію медійників і журналістів.
«Детектор медіа»