Присягу Надії Савченко показали у залі Верховної Ради

Присягу Надії Савченко показали у залі Верховної Ради

27 Листопада 2014
6243
27 Листопада 2014
13:12

Присягу Надії Савченко показали у залі Верховної Ради

6243
Присягу Надії Савченко показали у залі Верховної Ради
Присягу Надії Савченко показали у залі Верховної Ради

Сьогодні, 27 листопада, присягу депутата від партії «Батьківщина», української льотчиці Надії Савченко, яку тримають за гратами в Росії за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1», продемонстрували у залі Верховної Ради. Про це повідомляє «Українська правда».

 

Після того, які всі депутати підписали свою присягу, спікер ВР минулого скликання Олександр Турчинов, який вів засідання, оголосив: «У зв'язку з протиправним утриманням Надії Савченко на території Російської федерації, нею особисто скріплено текст присяги депутата в присутності адвоката».

 

«Керуючись принципом верховенства права, підготовчою депутатською групою було прийнято рішення згідно з яким на електронному табло відтворено присягу, підписану Надією Савченко, оскільки за існуючих обставин це є єдиним можливим засобом підтвердженням вступу Савченко на посаду народного депутата України», - сказав Олександр Турчинов.

 

 

Нагадаємо, член партії «Батьківщина» Андрій Кожемякін повідомив 25 листопада, що підпис під присягою обраної народним депутатом від партії «Батьківщина» Надії Савченко буде продемонстровано на парламентському табло під час першого засідання Верховної Ради.

 

Парламентська коаліція делегує обраній від «Батьківщини» народним депутатом Надії Савченко право представляти Верховну Раду у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а відтак вона отримає дипломатичний статус і Росія змушена буде її звільнити.

 

ЦВК зареєструвала Надію Савченко народним депутатом, і набуття нею цього статусу після прийняття присяги дасть Україні додаткові важелі, щоб пришвидшити її звільнення. Підпис під присягою обраної народним депутатом від партії «Батьківщина» Надії Савченко буде продемонстровано на парламентському табло під час першого засідання Верховної Ради.

 

18 листопада російське слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко.

 

30 жовтня  в ЗМІ з'явилася інформація про те, що за результатами проведеної в московському інституті ім. Сербського психолого-психіатричної експертизи Надію Савченко визнали осудною

 

27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року.  28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.

 

Захист української льотчиці Надії Савченко клопотатиме про допит самопроголошеного голови «ЛНР» Ігоря Плотницького. Надія Савченко побачила Ігоря Плотницького по телебаченню  та упізнала в ньому одного зі своїх викрадачів.

 

16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках. 

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом. 

 

Адвокат льотчиці Марк Фейгін заявляв, що журналісти каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин загинули внаслідок випадкового мінометного вогню. Він вважає, що російська сторона не зможе довести провину українки. Крім того він стверджує, що судити українську льотчицю в РФ не можуть, оскільки на її територію вона потрапила не з своєї волі.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6243
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду