Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 лютого 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер»
У ранковому блоці каналу «FreeДом» IT-фахівець, директор російської некомерційної організації «Товариство захисту інтернету» Михайло Клімарьов зазначив, що технічно зробити в Росії закритий інтернет можливо, хоча й дуже складно, але економічно це буде ударом для країни. Закривши доступ до всесвітньої мережі, Росія перетвориться на Північну Корею, де інтернет внутрішній без доступу до зовнішнього світу. Населенню це навряд чи сподобається, а владі коштуватиме великих ресурсів. За словами гостя, прецедентів повного відключення від інтернету в історії ще не було.
Генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун підтвердив, що збиття вже другого російського літака А-50 є ударом по воєнно-технологічному і промисловому потенціалу Росії. За підрахунками Ягуна, з трьох модернізованих російських А-50 двох вже не існує. Літак — залізо, головне — люди, екіпажі так просто не відновлюються, їх готують роками, наголосив гість. Він також додав, що після появи в наших Сил оборони винищувачів F-16 у ворога буде мало можливостей використовувати керовані авіабомби, бо підійти на 70 км означатиме підставитися під удар.
У блоці каналу «Інтер» начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк повідомила, що ситуація на кордоні з Придністров'ям — під контролем Сил оборони.
Капітан І рангу запасу ЗСУ Андрій Риженко розповідав про ефективні атаки українських дронів у Чорному морі.
Заступниця керівника проєкту «Stopfake» Вікторія Романюк вважала, що роспропаганда поширювала чутки, нібито Придністров'я проситиметься до складу Росії, з кількох причин: протестувати ідею, створити чергову кризу, можливо, відволікти увагу від інших питань. З такою ж метою — продовження кризи — Путін у зверненні до Федеральних зборів знову взявся погрожувати світові ядерною зброєю.
На думку політичного коментатора Ігоря Рейтеровича, Молдова зайняла в ситуації зі загостренням напруги в Придністров'ї правильну позицію, але, якби Молдова вчасно посилювала воєнні потужності, «вони могли б зараз вирішити проблему цього анклаву раз і назавжди».
За словами російського опозиціонера, політемігранта Андрія Сидельникова, в зверненні Путіна до Федеральних зборів прозвучала єдина правда — про те, що більшість росіян підтримують війну. Погрози Путіна стосуються насамперед країн Балтії і Польщі, і вони це розуміють, вважає Сидельников. «Мало хто сумнівається, що Путін кидатиме бомби на Париж і на Берлін, інша справа, що Європа до цього не готова», — сказав він також.
У вечірньому блоці каналу «FreeДом» про ситуацію в Придністров'ї говорив колишній міністр юстиції Молдови Александру Тенасе.
Завідувачка катедрою міжнародних відносин ОНУ імені Мечнікова Ольга Брусиловська пояснювала, що таке Західні Балкани в політичному сенсі, і які в нас із ними стосунки. За словами гості, з Албанією, куди днями здійснив візит президент Володимир Зеленський, завжди були добрі відносини, це стабільний партнер України на Балканах.