Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 7 жовтня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: ICTV/СТБ, «1+1», «FreeДом».
Про політику Володимира Путіна у блоці телеканалів ICTV та СТБ говорили з російською історикинею Ксенією Крімер. Вона розповідала, що війни в Афганістані та Чечні не сприймаються росіянами як війни, адже подавалися як операції. Така сама риторика застосовується і щодо війни проти України. Це робиться для того, аби не відповідати за війну. Крім того, гостя стверджувала, що багато росіян вважають себе жертвами війни та ставлять себе на один рівень з українцями. Жодної відповідальності вони визнавати не готові.
Російська правозахисниця Ольга Романова розмірковувала про будівництво в’язниць на тимчасово окупованих територіях України. Розповідала, що Росгвардія набирає на службу колишніх вагнерівців для придушення протестів на тимчасово окупованих територіях. І повідомила, що, за підрахунками її організації, російською армією було завербована близько 100 тисяч злочинців. Куди зникло ще 100 тисяч — їм невідомо.
Про атаку на Ізраїль говорили з ізраїльською громадською діячкою Анною Жаровою. Вона розповіла про власне сприйняття війни. Цю тему також коментував російський політтехнолог Аббас Галлямов, який перебуває в Ізраїлі.
У блоці каналу «1+1» говорили про удар по селу Гроза. Наталія Попова, радниця Харківського очільника військової адміністрації, говорила про очікування приїзду представників ООН у село.
В цьому ж блоці Пітер Дікенсон, науковий співробітник Atlantic Council, коментував війну в Ізраїлі. Шукаючи паралель між воєнними ситуаціями в Україні та Ізраїлі, він говорив, що цивільних обидвох країн атакували безпілотниками з Ірану. Також гість наголосив, що події в Ізраїлі вигідні саме Росії — там сподіваються, що це відволіче світ від війни Росії проти України.
Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, у блоці «FreeДом» розповідав, що Молдова дуже залежить від імпортної електроенергії, тож повністю відмовитися від російської електроенергії та газу зможе лише через кілька років.