Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 3 жовтня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», «1+1».
У ранковому боці марафону працювала команда телеканалу «FreeДом». Протягом першої години повторили розмову радника керівника Офісу президента Сергія Лещенка з шеф-редактором телеканалу Олексієм Мацукою. Перший раз вона транслювалась у вечірньому блоці попередньої доби.
З українським нардепом Олегом Дундою («Слуга народу») говорили про те, якою буде Росія після програшу у війні проти України. Він розмірковував про вплив ідеї «руського міра» на росіян, а також про усвідомлення російською опозицією важливості збройного протистояння кремлівській владі. Крім того, Дунда говорив, що очільники Росії давно перетворились на так званих релігійних лідерів.
Російська правозахиснця Ольга Романова говорила, що наразі Міністерство оборони Росії контролює фінансові потоки, а війна дозволяє Володимиру Путіну позбавитись зайвого, на його думку, населення країни. За словами Романової, така політика збільшує рейтинг президента Росії. Крім того, росіян мотивують йти на війну чи працювати на виробництві безпілотників високими зарплатами, а бізнес у країні частково перелаштовується на воєнний лад.
У програмі Сакена Аймурзаєва «Люди доброї волі» говорили з російським режисером Андрієм Лошаком, який виїхав до Грузії та зняв фільм «Розрив зв’язку» про розкол у російських родинах після початку війни. Протягом етеру обговорили зустріч Путіна та Кім Чен Ином, зйомку репортажу у Північній Кореї, особистість президента Росії та долю героїв фільму.
У блоці телеканалу «Інтер» з прессекретаркою Світлани Тихановської Анною Красуліною обговорювали участь самопроголошеного президента Білорусі у викраденні українських дітей. Вона сказала, що, радше за все, Лукашенко вважав, що рятує дітей, оскільки він не знає законів. Цим «порятунком» він розраховував отримати прихильність Європи.
Про російську пропаганду, яку поширює Ілон Маск, у гостьовій студії «1+1» говорили з російським політтехнологом Михайлом Шейтельманом. Він сказав, що росіяни купують тих, у кого фінансові проблеми. За словами Шейтельмана, невідомо достеменно, скільки грошей реально в Маска, та за які гроші він придбав Twitter (Х). Також гість заявив, що фейки, які поширює Маск, вигадують російські пропагандисти.