Фільм «Поводир» Олеся Саніна буде представлений у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю

Фільм «Поводир» Олеся Саніна буде представлений у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю

8 Вересня 2014
8804
8 Вересня 2014
11:55

Фільм «Поводир» Олеся Саніна буде представлений у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю

8804
Фільм «Поводир» Олеся Саніна буде представлений у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю
Фільм «Поводир» Олеся Саніна буде представлений у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю

Художній фільм «Поводир» українського режисера Олеся Саніна («Гріх», «Мамай») буде представлений у міжнародному конкурсі 30-го Варшавського міжнародного кінофестивалю, який пройде в столиці Польщі 10-19 жовтня 2014 року. Про це повідомляє прес-служба дистрибуторської компанії B&H film distribution.

 

Варшавський міжнародний кінофестиваль проходить з 1985 року в місті Варшава (Польща). У 2001 році отримав акредитацію Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів і на даний момент є одним з чотирнадцяти міжнародних кінофестивалів категорії «А».

 

Нагадаємо, перший фестивальний показ фільму «Поводир» відбувся 16 липня в рамках Національної та Міжнародної конкурсних програм Одеського кінофестивалю. «Поводир» був відзначений двома призами кінофестивалю. «Золотий Дюк» за «Кращу акторську роботу» одержав актор Станіслав Боклан за роль сліпого кобзаря Івана Кочерги. Також журі Національної конкурсної програми нагородило дипломом за візуальне рішення фільму оператора «поводиря» Сергія Михальчука.

 

Події українського фільму відбуваються в Радянській Україні на початку 1930-х років, у часи індустріалізації, колективізації, Голодомору та знищення інтелігенції. В основі сюжету фільму - подорож американського хлопчика Пітера Шемрока і сліпого музиканта Івана Кочерги. Безтурботне життя сина американського фахівця миттєво змінюється через вбивство батька. Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів - його рятує сліпий кобзар. Хлопчик стає його поводирем. Подорож, повне драматичних подій і пригод, переривається взимку 1934 року. Івана Кочергу разом з іншими кобзарями розстрілюють під Харковом. Пітер залишається єдиним живим свідком цих трагічних подій.

 

Головні ролі в картині виконали Джефф Бареллі, Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін, Джамала і Олександр Кобзар. В епізодах знялися українські письменники Олександр Ірванець та Сергій Жадан, кобзар Тарас Компаніченко, більш 100 незрячих з усієї України та мандрівні музики київського, харківського і львівського кобзарських цехів. Продюсерами картини виступили Максим Асадчий, Ігор Савиченко і режисер Олесь Санін, оператором-постановником - Сергій Михальчук («Коханець», «Мамай», «Мій зведений брат Франкенштейн», «Матч», «Параджанов»).

 

Фільм знятий компанією Pronto film на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

 

Національна прем'єра картини відбудеться 12 листопада 2014 року. Прокат запланований в усіх кінотеатрах України.

 

Окрім того, Олесь Санін готує чотирьохсерійну телевізійну версію фільму «Поводир». В ефірі якого саме телеканалу вийде телевізійна версія «Поводиря», поки невідомо.

 

Як писала «Детектор медіа», у 2013 році у конкурсній програмі 29-го Варшавського міжнародного кінофестивалю брав участь трилер «Зелена кофта» українського режисера Володимира Тихого. А на кіноринку в рамках фестивалю були представлені два українські проекти на стадії виробництва - «Поводир» Олеся Саніна і «Плем'я» Мирослава Слабошпицького.

 

Варшавський міжнародний кінофестиваль проходить з 1985 року і перші шість років називався «Варшавський тиждень кіно». У 2009 році Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів включила фестиваль до групи найпрестижніших світових кінооглядів таких як Канни, Венеція і Берлін. Головний фокус фестивалю - прем'єри нових робіт незалежних режисерів з Європи, Азії, США , Латинської Америки,  країн СНД. Лауреатами Варшавського кінофестивалю в різні роки стали такі культові кінострічки , як «Життя прекрасне» Роберто Беніньї, «На голці» Денні Бойла, «Арізонська мрія» Еміра Кустуріци та інші.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8804
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду