Режисерка фільму «Параджанов» відмовилась від премії Вірменії через підтримку керівництвом країни дій Росії

Режисерка фільму «Параджанов» відмовилась від премії Вірменії через підтримку керівництвом країни дій Росії

21 Березня 2014
8881
21 Березня 2014
18:49

Режисерка фільму «Параджанов» відмовилась від премії Вірменії через підтримку керівництвом країни дій Росії

8881
Режисерка фільму «Параджанов» відмовилась від премії Вірменії через підтримку керівництвом країни дій Росії
Режисерка фільму «Параджанов» відмовилась від премії Вірменії через підтримку керівництвом країни дій Росії

Сьогодні, 21 березня, українська режисерка Олена Фетисова відмовилась прибути до Єревана для участі в церемонії вручення Державної премії Вірменії з рук президента країни Сержа Сарґсяна. Про це повідомляє інтернет-видання «Радіо Свобода».

 

Олена Фетисова, автор сценарію, продюсер і режисер фільму «Параджанов», що був висунутий від України на премію американської кіноакадемії «Оскар», повідомила «Радіо Азатутюн» («Радіо Свобода»), що як громадянка України вона не могла отримати нагороду особисто з рук того президента, який підтримав агресивні дії Росії і визнав підсумки кримського «референдуму» і фактичну анексію півострова.

 

«Він підтримав правочинність незаконного і у всіх сенсах сфальсифікованого референдуму. Коли вибір робиться під грубим тиском, це не є вільним волевиявленням за самовизначення народів. У нас уже 25 тисяч біженців із Криму, це призведе до гуманітарної катастрофи і трагедії людських доль. Так робити не можна», - сказала режисерка.

 

Олена Фетисова наголосила, що це її особисте рішення, прояв її громадянської позиції, і воно не може ніяк вплинути на подальшу долю фільму «Параджанов», який має завтра вийти на широкий екран у Єревані, і тим більше не може ставити під сумнів її любов до вірменського народу.

 

«Я не змішую мистецтво і політику, ми завжди раніше рухалися паралельно. Кожен режисер, який займається творчістю, не може не жити в політиці. Ми живемо в цьому світі, і кожен повинен мати певну позицію. Впевнена, що в такій ситуації Параджанов вчинив би так само. Я лише поставила свою громадянську позицію вище від необхідності отримання якихось грошових або інших премій», - сказала українська режисерка.

 

За словами української режисерки, у неї в Києві багато друзів-вірмен, зі студентських років вона працює з вірменськими колегами, а в роки створення фільму вона особливо прив'язалася до Вірменії.

 

«Я впевнена, що мої вірменські друзі, колеги, любителі кінематографу зрозуміють мене, тому що вони теж жили у страху війни. Я просто не могла приїхати в Єреван, тим самим вітаючи ситуацію, коли моя країна в небезпеці, а керівництво Вірменії, на жаль, не поруч із моєю країною. Першою жертвою Майдану став вірменин Сергій Нігоян. Його пам'ять не дозволяє мені приїхати до Вірменії, сказати: ось я тут, а він лежить у нашій землі за свободу мого народу», - сказала режисерка.

 

Учора, 20 березня, Олена Фетисова направила президенту Вірменії Сержеві Сарґсяну відкритого листа російською та англійською мовами, в якому, зокрема, заявила: «У зв'язку з тим, що ви висловилися на підтримку проведеного у Криму референдуму, назвавши його «черговим зразком реалізації права народів на самовизначення шляхом вільного волевиявлення», але який, на мій погляд як громадянки України, є порушенням міжнародного правопорядку та європейських цінностей, а також несе загрозу мирові і спокоєві громадян України і всього людства, я офіційно заявляю про те, що вважаю для себе неможливим узяти участь у церемонії нагородження творців фільму 21 березня в Єревані, а належну мені частку грошової винагороди Державної премії Вірменії прошу передати на потреби вірменських дітей-сиріт. Упевнена, що сам Сергій Параджанов вчинив би так само».

 

Нагадаємо, 2 жовтня, у столичному кінотеатрі «Київ» відбулася українська прем'єра фільму Олени Фетисової і Сержа Аведікяна «Параджанов», знятого за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 3 жовтня стрічка вийшла в прокат в Україні.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8881
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду