
У Росії готують законопроект про кримінальну відповідальність за антиросійські матеріали у ЗМІ
У Росії готують законопроект про кримінальну відповідальність за антиросійські матеріали у ЗМІ


Депутат Державної думи Росії від партії «Единая Россия» Євген Федоров готує проект закону про внесення змін до Адміністративного та Кримінального кодексів Російської Федерації, а також до законів з протидії тероризму і екстремізму, відповідно до якого автори «публікації з антиросійською інформацією» будуть притягуватись до відповідальності. Про це повідомляють «Известия».
За словами автора законопроекту, його поправки до Адміністративного та Кримінального кодексів стосуються встановлення відповідальності для керівників засобів масової інформації , «які допускають публікації з брехливою антиросійської інформацією, забезпечують інформаційну підтримку екстремістським і сепаратистським силам антиросійської спрямованості, в тому числі і при відображенні подій за межами Росії».
Парламентар пояснив, що приводом до розробки законопроекту стали публікації в російських ЗМІ, в яких автори, допускали некоректні історичні аналогії і трактування подій в Росії і, як він вважає, «державного перевороту в Україні».
«Я хочу внести поправки до Кримінального та Адміністративного кодексів РФ і до законів про протидію екстремізму і тероризму. Суть поправок в тому, що свідомий обман аудиторії працівниками ЗМІ буде прирівняно до державних злочинів. Під відповідальність цього закону підпадатимуть не рядові журналісти, а керівники та редактори, які допустили публікацію», - сказав пан Федоров.
Нагадаємо, керівництво Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) відмовилося від звільнення професора Андрія Зубова за його антивоєнну статтю «Это уже было» в газеті «Ведомости».
Про звільнення Андрія Зубова стало відомо 4 березня. Професор пов'язував звільнення із своїми активними антивоєнними виступами, зокрема через його статтю в газеті російський «Ведомости». У матеріалі «Это уже было» пан Зубов вказав на схожість рис нинішньої кризи у відносинах між Росією і Україною і приєднання Австрії до Третього Рейху в 1938 році. Вчений виступив із закликом до громадськості сказати «ні».
«Детектор медіа»
