Термін «тітушки» почали використовувати західні ЗМІ
Вчора, 10 грудня, визначення «тітушкі» використала у своїй публікації польська Gazeta Wyborcza, раніше термін використали також «Радіо Свобода», телеканал France24 і Норвезька мовна корпорація NRK. Про це повідомляє «ЛігаБізнесінфо».
Термін «тітушко» став використовуватись українською пресою після нападів «людей спортивної статури» на учасників опозиційної акції «Україна, вставай!» 18 травня. Зокрема того дня від дій мешканця Білої Церкви Вадима Тітушка постраждали київські журналісти Владислав Содель та Ольга Сніцарчук. З того часу в українських ЗМІ, інтернет-виданням і соцмережах прізвище «тітушко» почало використовуватись як прозивний термін.
Під «ті тушками» у ЗМІ розуміються молоді люди міцної статури, спортсмени, яких наймають за гроші для здійснення протизаконних методів перешкоджання конституційним організованим проявам громадського опору. Тепер термін titushki (варіант - titushky , tytushki , tytushky) почали використовувати і західні ЗМІ.
Характеристику titushki у своїй публікації про Україну використувало польське видання Gazeta Wyborcza. «Будівля делегації ЄС заблокували titushki - хулігани. «Блокуємо вашу будівлю, тому що ви робите те ж саме з нашими», - сказали вони. Їх було приблизно 200», - повідомила веб-версія газети в хроніці подій українського Євромайдану.
Визначення слову titushki можна знайти в іспанській версії Wikipedia (в українській та російській воно вже є давно).
Журналісти англомовної версії «Радіо Свобода» пішли далі і підготували цілий глосарій українських неологізмів, наприклад, zek і пояснення , що означає If you're not jumping , you're a Moskal.
Журналісти телеканалу France24 присвятили проблематиці titushki великий репортаж в рамках сюжету про Україну.
Термін titushki також використаний у статті Норвезької мовної корпорації (NRK).
Як повідомляла «Детектор медіа», 18 травня, під час мітингу опозиції (близько 14.20) невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу.
Суд визнав суд Вадима Тітушка винним у вчиненні хуліганських дій проти журналістів.
«Детектор медіа»