Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів

Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів

6 Липня 2013
1
17749

Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів

1
17749
Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів
Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів

Редакція «Надзвичайних новин» телеканалу ICTV вважає, що депутати захищають права працівників ЗМІ вибірково. Про це йшлося у сюжеті «Чому депутати захищають не всіх журналістів?» у випуску підсумкової програми 6 липня.

 

Як приклад активної уваги до факту нападу на журналістів у сюжеті наведено інцидент 18 травня щодо побиття журналістки 5-го каналу Ольги Сніцарчук та фотокореспондента видавничого дому «Комерсантъ-Украина» Владислава Соделя.

 

Як акцентовано у сюжеті, «думка про побиття розділилася за політичними поглядами». Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко у своєму синхроні вказує на те, що на сьогоднішній день немає ні фото, ні відео, де було би зафіксовано побиття. «Немає навіть усних підтверджень очевидців інциденту», - каже депутат.

 

Голова Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів побиття журналістів Віталій Ярема вказує, що на відео самого удару не було, але видно, як він завдається, і як рухається рука нападника у напрямку журналістки Сніцарчук. «На мій погляд, удари були нанесені», - каже він.

 

Після цього у сюжеті йдеться про те, що депутати вимагають звільнити пана Ярему з його нової посади начальника київської міліції, бо «Віталій Ярема начебто більше політик, аніж депутат, а не навпаки». «Парламентаря звинуватили у необ'єктивності, непрофесійності та авторитаризмі, бо передусім покриває своїх», - провадить далі автор сюжету.

 

Далі подано синхрон пані Бондаренко, яка нещодавно вимагала зняти пана Ярему з посади голови ТСК: «Проблема в тому, що на нинішній момент Глава Комісії робить усе, щоби в нас розслідування йшло в тому русі, що, мовляв, ми виявимо винних і постараємося притягти їх до відповідальності - одних. А інших чомусь не чіпаємо. Вибіркове слідство, вибіркове ставлення до фактів, вибіркові політичні оцінки...».

 

Насамкінець у сюжеті згадано про інцидент із нападом на фотографа порталу tochka.net Віталія Лазебника та затриманих раніше у Врадіївці журналістів Lb.ua, ТВі та «1+1». Вони, як наголошено в сюжеті, залишаються поза увагою депутатів, доки ті з`ясовують щодо нападу на Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя.

 

У синхроні пан Лазебник оповідає про характер заваних йому ударів 4 травня минулого року. Нагадаємо, цього дня фотографа побила 4 травня людина, дуже схожа на директора київського парку «Перемога» Олександра Товтонога. Щодо того, на якому етапі перебуває розгляд порушеної за 296-ю статтею справи, у сюжеті не повідомляється. Як і про такі факти, що випадок пана Лазебника розглядала Міжвідомча робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів під керівництвом Дарки Чепак.

 

Автори сюжету цікавляться, чи створять депутати слідчу комісію за фактом затримання журналістів у Вравдіївці. Як припускають вони, «оскільки політики у цьому випадку немає, то народні обранці своєю увагою його, напевне, обділять». Завершується сюжет фразою «Бо треба ще з`ясувати, хто кого бив 18 травня», під час якої транслюється відео БРДМа, розхитаного натовпом 18 травня на Михайлівській площі.

 

Нагадаємо, щодо інциденту із затриманням журналістів у Врадіївці вредставники політичної партії «УДАР» заявили, що вимагають від генерального прокурора Віктора Пшонки перевірити всі обставини затримання. А напередодні виходу сюжету в ефір, 5 липня, стало відомо, що Кримінальне провадження проти цих журналістів закрито - у програмі «Надзвичайні новини. Підсумки» про це не згадується.

 

Як писала «Детектор медіа», на думку юристів, у випадках щодо нападів на журналістів має значення не сам ступінь тяжкості побоїв, а всі дії в комплексі, що призвели до перешкоджання виконання професійної діяльності.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
17749
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Арго
4376 дн. тому
Очень интересная программа. Смотрим ее постоянно всей семьей.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду