
Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів
Редакція «Надзвичайних новин»: Депутати захищають не всіх журналістів


Редакція «Надзвичайних новин» телеканалу ICTV вважає, що депутати захищають права працівників ЗМІ вибірково. Про це йшлося у сюжеті «Чому депутати захищають не всіх журналістів?» у випуску підсумкової програми 6 липня.
Як приклад активної уваги до факту нападу на журналістів у сюжеті наведено інцидент 18 травня щодо побиття журналістки 5-го каналу Ольги Сніцарчук та фотокореспондента видавничого дому «Комерсантъ-Украина» Владислава Соделя.
Як акцентовано у сюжеті, «думка про побиття розділилася за політичними поглядами». Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко у своєму синхроні вказує на те, що на сьогоднішній день немає ні фото, ні відео, де було би зафіксовано побиття. «Немає навіть усних підтверджень очевидців інциденту», - каже депутат.
Голова Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів побиття журналістів Віталій Ярема вказує, що на відео самого удару не було, але видно, як він завдається, і як рухається рука нападника у напрямку журналістки Сніцарчук. «На мій погляд, удари були нанесені», - каже він.
Після цього у сюжеті йдеться про те, що депутати вимагають звільнити пана Ярему з його нової посади начальника київської міліції, бо «Віталій Ярема начебто більше політик, аніж депутат, а не навпаки». «Парламентаря звинуватили у необ'єктивності, непрофесійності та авторитаризмі, бо передусім покриває своїх», - провадить далі автор сюжету.
Далі подано синхрон пані Бондаренко, яка нещодавно вимагала зняти пана Ярему з посади голови ТСК: «Проблема в тому, що на нинішній момент Глава Комісії робить усе, щоби в нас розслідування йшло в тому русі, що, мовляв, ми виявимо винних і постараємося притягти їх до відповідальності - одних. А інших чомусь не чіпаємо. Вибіркове слідство, вибіркове ставлення до фактів, вибіркові політичні оцінки...».
Насамкінець у сюжеті згадано про інцидент із нападом на фотографа порталу tochka.net Віталія Лазебника та затриманих раніше у Врадіївці журналістів Lb.ua, ТВі та «1+1». Вони, як наголошено в сюжеті, залишаються поза увагою депутатів, доки ті з`ясовують щодо нападу на Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя.
У синхроні пан Лазебник оповідає про характер заваних йому ударів 4 травня минулого року. Нагадаємо, цього дня фотографа побила 4 травня людина, дуже схожа на директора київського парку «Перемога» Олександра Товтонога. Щодо того, на якому етапі перебуває розгляд порушеної за 296-ю статтею справи, у сюжеті не повідомляється. Як і про такі факти, що випадок пана Лазебника розглядала Міжвідомча робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів під керівництвом Дарки Чепак.
Автори сюжету цікавляться, чи створять депутати слідчу комісію за фактом затримання журналістів у Вравдіївці. Як припускають вони, «оскільки політики у цьому випадку немає, то народні обранці своєю увагою його, напевне, обділять». Завершується сюжет фразою «Бо треба ще з`ясувати, хто кого бив 18 травня», під час якої транслюється відео БРДМа, розхитаного натовпом 18 травня на Михайлівській площі.
Нагадаємо, щодо інциденту із затриманням журналістів у Врадіївці вредставники політичної партії «УДАР» заявили, що вимагають від генерального прокурора Віктора Пшонки перевірити всі обставини затримання. А напередодні виходу сюжету в ефір, 5 липня, стало відомо, що Кримінальне провадження проти цих журналістів закрито - у програмі «Надзвичайні новини. Підсумки» про це не згадується.
Як писала «Детектор медіа», на думку юристів, у випадках щодо нападів на журналістів має значення не сам ступінь тяжкості побоїв, а всі дії в комплексі, що призвели до перешкоджання виконання професійної діяльності.
«Детектор медіа»
