
Залужний спростував інформацію в медіа про нібито його підготовку до виборів
Залужний спростував інформацію в медіа про нібито його підготовку до виборів


Посол України у Великій Британії Валерій Залужний розкритикував медіа, які поширили інформацію про те, що він нібито формує виборчу команду і запрошує туди військових. Про це він написав у фейсбуці.
«Дуже шкода, що маючи можливість перевіряти інформацію, саме вітчизняні медіа вмить розносять фейки у воюючій країні. І вже не дивує, що це робиться синхронно з російською пропагандою. Шкода, що саме наші ЗМІ не доносять до громадян України стратегію, внаслідок якої ми здобудемо хоча б можливість проведення самих виборів», — написав Залужний.
Він зазначив, що не визнає жодних ідей проведення виборів під час війни та «не створює ні штабів, ні партій і принципово не має жодних звʼязків з будь-якою політичною силою».
«Кожний, хто отримує пропозицію від начебто мого прізвища долучитися до будь-яких процесів через будь-яку організацію, має повідомити про це правоохоронні органи. (...) Допоки у мене є можливість служити державі — я буду це робити. Моя позиція незмінна: поки триває війна, вибори в Україні до її державних органів неможливі», — написав посол.
За його словами, Росія, не здобувши перемоги на фронті, використовує сучасні можливості, як-от анонімні джерела, боти та медіа, розпорошує українське суспільство і «готує нас до виборів, але в Державну думу країни, що нас вбиває».
«І, до речі, їх оголосять востаннє саме анонімні джерела. Потім — це буде правда», — додав Валерій Залужний.
Медіарадниця Залужного Оксана Тороп у коментарі «Радіо Свобода» також спростувала чутки про нібито підготовку посла до виборів. «Є підозра, що ця інформація, так само як і минула про нібито формування [Залужним передвиборчого] штабу в Лондоні — це ланки одного ланцюга, з одним і тим самим замовником. Хтось вирішив у ці непрості для країни часи погратися в політичні ігри», — сказала вона.
8 жовтня французький портал Intelligence Online з посиланням на джерела написав про те, що до кількох українських топвійськових начебто зверталися від імені ексголовкома ЗСУ з пропозицією ввійти до парламентського списку його політсили. Цю інформацію з посиланням на Intelligence Online поширили й деякі українські медіа.
Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС від травня 2025 року, 71% опитаних українців не підтримують проведення виборів під час припинення вогню навіть з гарантіями безпеки. Натомість 25% респондентів підтримали проведення виборів в Україні після досягнення припинення вогню або вже зараз.
Читайте також:
- Вибори в Україні поки що неможливі, але всі на них чекають. Моніторинг медіа і соцмереж
- «Європа зробить Залужного президентом, щоб війна тривала вічно». Огляд російських фейків за 27 серпня — 2 вересня 2025 року
Фото: Валерій Залужний / фейсбук

