Ведучий Fox News Браян Кілмід, який закликав до страти бездомних, перепросив за свої висловлювання

Ведучий Fox News Браян Кілмід, який закликав до страти бездомних, перепросив за свої висловлювання

15 Вересня 2025
0
247
15 Вересня 2025
16:11

Ведучий Fox News Браян Кілмід, який закликав до страти бездомних, перепросив за свої висловлювання

0
247
Під час обговорення вбивства українки Ірини Заруцької в США один з ведучих шоу Fox & Friends сказав, що бездомні люди з психічними розладами мають погоджуватися на програми допомоги або бути увʼязнені, на що Кілмід відповів, що таким людям потрібно робити «примусові смертельні ін’єкції».
Ведучий Fox News Браян Кілмід, який закликав до страти бездомних, перепросив за свої висловлювання
Ведучий Fox News Браян Кілмід, який закликав до страти бездомних, перепросив за свої висловлювання

Ведучий телеканалу Fox News Браян Кілмід перепросив за свої слова, озвучені в ефірі 10 вересня, про те, що бездомних і людей з психічними розладами нібито треба страчувати. Про це повідомило видання The Guardian.

Під час ефіру правого шоу «Fox & Friends» 10 вересня Кілмід зі ще двома ведучими обговорювали вбивство 23-річної українки Ірини Заруцької, яку поранили ножем у потягу в Північній Кароліні в серпні. У підозрюваного раніше була діагностована шизофренія, він також раніше був заарештований 14 разів. 

Під час обговорення цієї справи співведучий Лоренс Джонс сказав, що бездомні люди з психічними розладами мають або погоджуватися на державні програми допомоги, або бути увʼязнені, на що Кілмід відповів: «Примусові смертельні ін’єкції чи щось подібне. Просто вбити їх».

Його слова викликали широкий резонанс. Дехто закликав до звільнення ведучого з каналу, але 15 вересня під час ефіру з Джонсом у «Fox & Friends Weekends» Кілмід перепросив за висловлювання.

«Я помилково заявив, що їм треба робити смертельні ін’єкції. Я перепрошую за той надзвичайно нечулий коментар. Я чудово розумію, що не всі психічно хворі й бездомні люди діють так, як нападник у Північній Кароліні, і що дуже багато з них заслуговують на наше співчуття й підтримку», — сказав Кілмід. 

Як пише The Guardian, останніми днями люди в США також зазнають звільнень або дисциплінарних покарань через висловлювання про консервативного ведучого подкастів і політичного активіста Чарлі Кірка, якого застрелили в штаті Юта 10 вересня.

Зокрема, політичного аналітика Метью Дауда звільнили з MSNBC після того, як він в ефірі припустив, що праворадикальна риторика Кірка могла посприяти зростанню насильства. «Ненависть у думках веде до ненависті на словах, а ті — до ненависті в діях», — сказав Дауд.

Канал і сам ведучий перепросили, але в статті в Substack 12 вересня Дауд написав, що його слова, сказані ще до новини про загибель Кірка, були викривлені.

«Кілмід закликає до позасудових страт в ефірі Fox, а Метью Дауда звільнили з MSNBC лише за те, що той указав на небезпечну риторику Чарлі Кірка. Ця моральна асиметрія в медіа й інтернеті руйнує демократію», — написала письменниця Шеннон Воттс в іксі.

Нагадаємо, 22 серпня на станції легкорейкового транспорту в місті Шарлотт, штат Північна Кароліна, знайшли мертвою 23-річну українку Ірину Заруцьку. Дівчина приїхала до США після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За даними поліції, Ірину смертельно поранили ножем. Підозрюваного у вбивстві українки, 34-річного Декарлоса Брауна, поліція заарештувала невдовзі після того, як прибула на місце події.  У поліції розповіли, що Брауна неодноразово арештовували ще від 2011 року. Звинувачення включали тяжку крадіжку, пограбування із застосуванням небезпечної зброї та погрози.

10 вересня в американського консервативного ведучого подкастів і політичного активіста Чарлі Кірка  вистрелили під час його виступу в кампусі університету Валлі у штаті Юта. Нападник стріляв з сусідньої будівлі на відстані приблизно 180 метрів. Кірка госпіталізували в критичному стані з пораненням шиї, а присутніх евакуювали з території закладу. Згодом стало відомо, що подкастер загинув.

Через 33 години після стрілянини в США затримали підозрюваного у вбивстві, 22-річного Тейлора Робінсона. Губернатор Юти Спенсер Кокс повідомив, що слідчі виявили гвинтівку, загорнуту в рушник, а також написи, вигравіювані на гільзах, знайдені поруч із нею: «Гей, фашист! Лови!».

Фото: AP

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
247
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду