
Львівський міжнародний кінофестиваль Wiz-Art оголосив цьогорічну програму
Львівський міжнародний кінофестиваль Wiz-Art оголосив цьогорічну програму


16-й Львівський міжнародний кінофестиваль Wiz-Art, що відбудеться 17–21 вересня у Львівському палаці мистецтв, оголосив цьогорічну програму. Про це повідомила комунікаційна команда Wiz-Art.
Фестиваль відкриється виступом арткритика та куратора українського павільйону на 59-ій Венеційській бієнале Бориса Філоненка.
У національному конкурсі Wiz-Art беруть участь 15 фільмів, зокрема нові роботи українських режисерів про проживання війни й щоденне балансування між минулим і майбутнім.
Серед них — короткий метр «Недоступні» Кирила Земляного, що мав прем’єру на Венеційському кінофестивалі, нову анімацію Микити Лиськова «Київський торт», «Роздуми про мир під час повітряного нальоту» В'ячеслава Туряниці, який представили на Роттердамському кінофестивалі, та «Я померла в Ірпені» Анастасії Фалілеєвої, який потрапив до конкурсу найпрестижнішого анімаційного фестивалю світу в Аннесі.
Переможець національного конкурсу отримає сертифікат на 50 тисяч гривень на оренду знімальної техніки для свого наступного фільму.
До міжнародного конкурсу ввійшло 15 стрічок з понад 12 країн, зокрема фільм Франца Бьома «Камінь, ножиці, папір» з Олександром Рудинським, що отримав BAFTA. Організатори покажуть фестивальні хіти, відзначені Каннами, Венецією, Берлінале та «Оскаром».
До журі міжнародного конкурсу ввійшли журналіст, редактор новин у United24media, продюсер Les Steppes Productions Луї Бодемон, українська режисерка та сценаристка, учасниця Berlinale Talents Жанна Озірна, польський режисер-аніматор, засновник фестивалю Short Waves у Познані Шимон Стемплевський.
Серед членів журі національного конкурсу — британський кіножурналіст, програмний директор PÖFF Shorts Лоренс Бойс, директорка кінофестивалю Linoleum Анастасія Верлінська, американський незалежний продюсер, ексголова Анн-Арборського кінофестивалю Джонатан Тейман.
У журі від Спілки кінокритиків України — Яна Дудко, Кирило Пищиков, Антон Фролов, Катерина Сліпченко.
Також на Wiz-Art покажуть три добірки фільмів від європейської глядацької премії European Short Film Audience Award. Фестиваль також номінує український фільм, який потім покажуть у 10 європейських країнах.
Уперше за історію Wiz-Art на фестивалі покажуть повнометражні фільми. До кінопанорами ввійшли «Війна з мистецтвом» Анджея Мєкуса, «Татова колискова» Лесі Дяк та «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка, яку висунули на премію «Оскар» від України в 2024 році.
Серед спецподій — розмова з режисером Антоніо Лукічем у межах проєкту «Планета людей» від The Ukrainians, спеціальний допрем’єрний показ фільму «Медовий місяць» режисерки Жанни Озірної та практично-теоретична лекція від кінооператора Леся Лєскова про роботу оператора-постановника в документальному кіно.
Повну програму можна переглянути на сайті Wiz-Art за посиланням. Придбати квитки можна тут.
Нагадаємо, напередодні 16-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) представив чотири тематичні програми, в яких режисери з різних країн досліджують складні сторони людського досвіду — від особистих травм до викликів, еміграції та сімейних криз.
Фото: Wiz-Art
