
Уряд вирішив, з якої бюджетної програми фінансуватиме Центр стратегічних комунікацій
Уряд вирішив, з якої бюджетної програми фінансуватиме Центр стратегічних комунікацій


Кабмін схвалив порядок використання коштів для державної установи «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій (МКСК).
Про це свідчить постанова Кабміну про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення стратегічних комунікацій, інформаційної безпеки, заходів з європейської та євроатлантичної інтеграції, затвердженого постановою від 28 вересня 2015 року.
Згідно з постановою, бюджетні кошти спрямовуються на:
-
заходи та послуги Центру, пов’язані з розбудовою системи державних стратегічних комунікацій, створенням та поширенням наративів для зміцнення позицій України з інформаційних напрямів, підготовкою здійснення моніторингу інфопростору для виявлення дезінформаційних загроз, розробленням та розповсюдженням аналітичних матеріалів, спрямованих на виявлення та протидію іноземним інформаційним маніпуляціям та втручанням, здійсненням заходів у сфері протидії іноземним інформаційним маніпуляціям та втручанням, проведенням інформаційно-просвітницьких заходів;
-
заходи щодо закупівлі робіт та послуг для залучення мережі єдності українців за кордоном до системи державних стратегічних комунікацій, здійснення моніторингу інфопростору для визначення інформаційних загроз у країнах перебування громадян України, проведення інформаційно-просвітницьких заходів для громадян України за кордоном.
Розподіл бюджетних коштів за цими напрямами здійснюватиметься згідно з планом заходів, затвердженим МКСК. Центр має подавати до плану обґрунтування потреби в коштах і детальні розрахунки витрат, а МКСК зі свого боку — подавати Мінфіну план заходів Центру на відповідний рік у двотижневий строк після його затвердження.
Центр також повинен надсилати МКСК щокварталу до 20 числа наступного місяця інформацію про використання бюджетних коштів та виконання плану заходів на відповідний рік для її узагальнення і подання Мінфіну до 30 числа зазначеного місяця.
Зауважимо, що Центр страткому фінансуватиметься з тієї ж бюджетної програми, що й замовлення послуг на виробництво програм для телемарафону парламентським телеканалом «Рада».
Нагадаємо, у березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді при Мінкульті був створений Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. З березня по вересень 2021 року його очолювала Любов Цибульська, яку змінив на посаді Ігор Соловей.
6 грудня 2024 року МКСК створило Центр стратегічних комунікацій, перейменувавши для цього державну установу «Науковий центр розвитку туризму», та призначило його керівником Сергія Бикова. Биков у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що ці кроки потрібні для інституціалізації наявного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, підрозділу Укрінформу.
Після призначення Бикова на посаду в. о. керівника держпідприємства і зустрічі заступника міністра з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса з керівником Центру страткому Ігорем Солов’єм стало відомо, що МКСК запропонувало всім членам команди Центру перейти до новоствореної структури.
Після оприлюднення новини про призначення Сергія Бикова керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з’явились повідомлення про те, що ця людина має сумнівне минуле, зокрема працювала на Медведчука. Сам Биков назвав це скоординованою атакою та заперечував роботу на зрадника, мовляв, його несправедливо оббріхують. Але 7 грудня 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив: Бикова звільнено, що підтвердив і сам Биков у коментарі «Детектору медіа».
МКСК оголосило про проведення відкритого конкурсу для визначення нового керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки після завершення процедури перереєстрації установи.
8 грудня 2024 року члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільнот закликали керівництво МКСК до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Для проведення процедури перереєстрації 15 січня в. о. керівника Наукового центру розвитку туризму було призначено Андрія Антоненка. Тоді в розмові з «Детектором медіа» він сказав, що, за оптимістичним сценарієм, очікує завершення процедури створення Центру в березні 2025 року.
«Детектор медіа» звернувся до МКСК 1 травня із запитанням про те, на якому етапі реформування нині перебуває Центр. У відповідь на запит відомство повідомило, що «вирішується питання фінансового забезпечення діяльності державної установи».
-
Читайте також: Що відбувається з Центром стратегічних комунікацій
Фото: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

