Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через розголошення місця його служби

Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через розголошення місця його служби

17 Липня 2025
0
624
17 Липня 2025
13:15

Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через розголошення місця його служби

0
624
Під час судового засідання 15 липня прокурори публічно озвучили назву військової частини та населений пункт, де служить Шабунін.
Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через розголошення місця його служби
Адвокати Шабуніна звертаються до СБУ через розголошення місця його служби

Адвокати антикорупціонера та військовослужбовця Віталія Шабуніна подають заяву до Служби безпеки України з вимогою розслідувати факт розголошення в суді даних про його місце служби.

Про це повідомив Центр протидії корупції (ЦПК) в телеграмі.

За даними організації, під час судового засідання 15 липня прокурори публічно озвучили назву військової частини та населений пункт, де служить Шабунін. Також, як зазначають у ЦПК, представники обвинувачення заявили в суді, що підрозділ час від часу виконує завдання на лінії бойового зіткнення.

У Центрі наголошують, що текст підозри з усіма персональними даними Шабуніна було злито в мережу ще до її офіційного оголошення в суді.

«Державна каральна машина нахабно зливає та відкриває всі документи зі справи, в тому числі про характер та локацію служби Віталія, підвищуючи небезпеку перед ворогом для нього та побратимів», — ідеться в заяві Центру.

У ЦПК попереджають про реальну загрозу цілеспрямованої фізичної ліквідації Шабуніна з боку Росії, яка може прагнути посилити внутрішню дестабілізацію в Україні.

 У зв’язку з цим адвокати Віталія Шабуніна подають заяву до СБУ з вимогою відкрити провадження щодо незаконного розголошення інформації з матеріалів досудового розслідування — зокрема, щодо місця та характеру його військової служби.

Нагадаємо, що печерський райсуд Києва 15 липня обрав керівникові Центру протидії корупції (ЦПК), військовослужбовцю 43-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Віталію Шабуніну запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання до 20 серпня.

11 липня Державне бюро розслідувань вручило Віталію Шабуніну підозру в систематичному ухиленні від проходження військової служби й використанні автомобіля, призначеного для потреб ЗСУ. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Центр протидії корупції повідомив 11 липня, що слідчі ДБР провели обшуки у військовій частині в Чугуєві на Харківщині, куди нещодавно перевели Шабуніна, та в його будинку в Києві.  Як повідомляли представники ЦПК, у Віталія вилучили телефон. Також правоохоронці вилучили телефон і комп’ютер дружини Віталія, а ще планшет і телефони його дітей.

Сам Віталій Шабунін згодом повідомив, що обшук у нього відбувся без ухвали суду й тривав 15 годин. За його словами, «окремим завданням цього 15-годинного дійства було провести маніпуляції з моїм мобільним».

Напередодні Шабунін писав у своїх соцмережах, що після критики законопроєкту про скасування кримінальної відповідальності за злочини в оборонній сфері його перевели з місця служби в Харкові в іншу бригаду на лінію бойового зіткнення в Харківську область.

Редакція видання «Дзеркало тижня» стала на захист очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який отримав підозру від Державного бюро розслідувань. У редакції зазначили, що до активіста «є запитання», однак наголосили, що все, що він робив, не мало на меті власного збагачення.

Редакція «Української правди» також заявила, що обшуки в домі голови Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна і вручення йому підозри в шахрайстві та ухиленні від військової служби — це політичне переслідування.

15 липня понад 60 громадських організацій засудили обшуки у Віталія Шабуніна 11 липня та закликали президента України, генерального прокурора та директора ДБР не допускати використання системи правосуддя для політичних розправ та переслідувань критиків влади.

Нагадаємо, 9 березня 2024 року Віталій Шабунін повідомив про те, що Держбюро розслідувань зареєструвало проти нього два кримінальні провадження за нібито ухилення від військової служби та підробку документів від НАЗК.

Тоді голова правління Центру протидії корупції наголосив, що не ухиляється від військової служби, а також опублікував фото військового квитка, де вказано, що він склав військову присягу 25 лютого 2022 року.

Як повідомило у березні 2024 року Держбюро розслідувань, у листопаді 2023 року голова ГО «Громадська рада доброчесності» Ростислав Кравець через суд домігся, щоб відомство відкрило справу проти Шабуніна за заявою Кравця щодо «можливих протиправних дій керівника Центру протидії корупції Шабуніна».

Ростислав Кравець — адвокат, який представляв у судах інтереси «суддів Майдану», фігурував на «плівках Вовка» та подавав позови, в яких був зацікавлений Павло Вовк — голова ліквідованого ОАСКу, що ухвалював антиукраїнські рішення. У 2020 році Кравець також подавав заяву, щоб Центр протидії корупції визнали «екстремістською організацією».

Фото: ЦПК

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
624
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду