Редакція «Дзеркала тижня» стала на захист Шабуніна, який отримав підозру ДБР

Редакція «Дзеркала тижня» стала на захист Шабуніна, який отримав підозру ДБР

12 Липня 2025
1
832
12 Липня 2025
12:43

Редакція «Дзеркала тижня» стала на захист Шабуніна, який отримав підозру ДБР

1
832
Видання стверджує, що до активіста «є запитання», однак наголошує, що усе, що він робив, не мало на меті власного збагачення.
Редакція «Дзеркала тижня» стала на захист Шабуніна, який отримав підозру ДБР
Редакція «Дзеркала тижня» стала на захист Шабуніна, який отримав підозру ДБР

Редакція видання «Дзеркало тижня» стала на захист активіста, військовослужбовця та очільника Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна, якому напередодні повідомили про підозру в ухиленні від військової служби та шахрайстві. У редакції видання кажуть, що він не прагнув особистого збагачення.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті «Дзеркала тижня».

Обшуки у Віталія Шабуніна, а також повідомлення йому про підозру журналісти назвали «маркерною подією», яка «чітко окреслює лінію поведінки влади до і після атаки на Бюро економічної  безпеки». Напередодні Кабмін відхилив кандидатуру обраного на прозорому конкурсі Олександра Цивінського на посаду голови БЕБ.

Редакція зазначає, що до Віталія Шабуніна «є запитання», і що він буває «надто категоричним і емоційно різким».

«Його стиль роботи подобається не всім, як, втім, і не всі можуть пред'явити суспільству такі результати своєї діяльності. Так, імовірно, у ситуації з отриманням військової зарплати Шабунін вчинив не правильно. Якщо він не мав юридичної можливості не отримувати її — варто було спрямовувати ці кошти на підтримку фронту», — заявили у «Дзеркалі тижня».

Також видання назвало помилкою лобіювання керівником Центру протидії корупції кандидатури Рустема Умєрова на посаду міністра оборони. Водночас «Дзеркало тижня» наголошує, що усе, що робив Шабунін, не мало на меті власного збагачення. 

«Це видно з його способу життя, родини, принципів. Його діяльність завжди була спрямована на благо суспільства. Якщо й були помилки — то у боротьбі за тих, кого він навіть не знав. А не за “своїх”. Тому все, що сьогодні відбувається довкола конкурсу на голову БЕБ, довкола Шабуніна — про давнє, глибоко приховане бажання кількох змін корумпованої та непрофесійної влади розправитися з тими, кого раніше не могли знищити тільки через наявність діючої зовнішньої підтримки», — вважає редакція.

«Дзеркало тижня» заявило, що тепер, коли ні громадянське суспільство, ні медіа більше не відчувають чіткої підтримки США, українська влада «нарешті дозволила собі бути собою» і «всі ці люди просто стають тими, ким вони є насправді — хижаками».

«І це зачепить усіх — і незалежні медіа, і громадські організації, і всю антикорупційну вертикаль: НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК. Вони — наступні. Бо тепер мета — звести рахунки з усім, що хоч колись піднімало прапори з написами: «демократія», «відкритість», «антикорупція», «вільні вибори». І війна стала зручним тлом для реалізації справжніх бажань влади», — вважають у виданні. 

Нагадаємо, 11 липня Державне бюро розслідувань вручило Віталію Шабуніну підозру в систематичному ухиленні від проходження військової служби й використанні автомобіля, призначеного для потреб ЗСУ. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Центр протидії корупції повідомив 11 липня, що слідчі ДБР провели обшуки у військовій частині в Чугуєві на Харківщині, куди нещодавно перевели Шабуніна, та в його будинку у Києві. 

Як повідомляли представники ЦПК, у Віталія вилучили телефон. Також правоохоронці вилучили телефон і комп’ютер дружини Віталія, а також планшет і телефони його дітей.

Напередодні Шабунін писав у своїх соцмережах, що після критики законопроєкту про скасування кримінальної відповідальності за злочини в оборонній сфері його перевели з місця служби в Харкові в іншу бригаду на лінію бойового зіткнення в Харківську область.

Нагадаємо, 9 березня 2024 року Віталій Шабунін повідомив про те, що Держбюро розслідувань зареєструвало проти нього два кримінальні провадження за нібито ухилення від військової служби та підробку документів від НАЗК.

Тоді голова правління Центру протидії корупції наголосив, що не ухиляється від військової служби, а також опублікував фото військового квитка, де вказано, що він склав військову присягу 25 лютого 2022 року.

Як повідомило у березні 2024 року Держбюро розслідувань, в листопаді 2023 року голова ГО «Громадська рада доброчесності» Ростислав Кравець через суд домігся, щоб відомство відкрило справу проти Шабуніна за заявою Кравця щодо «можливих протиправних дій керівника Центру протидії корупції Шабуніна».

Ростислав Кравець — адвокат, який представляв у судах інтереси «суддів Майдану», фігурував на «плівках Вовка» та подавав позови, в яких був зацікавлений Павло Вовк — голова ліквідованого ОАСКу, що ухвалював антиукраїнські рішення. У 2020 році Кравець також подавав заяву, щоб Центр протидії корупції визнали «екстремістською організацією».

Фото: «Радіо Свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
832
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Читач
5 год. тому
Написано наче на захист, а в тексті звинувачення від Дзеркала тижня. Може це субєктивно, але звучить злорадством дзеркалівський "текст на захист". Шабуніна покарати окопами хотіли при Порошенку, так само при Зеленському. Хто скаже що Шабунін погана людина? Ну трохи божевільний на своїй боротьбі з корупцією. Але щоб злочинцем був? Що за звинувачення користувався авто у війську і отримував зарплату? У нього яке звання було що він "собі присвоїв"? Виділили дозволили. Тисячі так само користуються. Так само зарплату в тилу отримують сотні тисяч рахуючись військовослужбовцями поліцією. Дуже дивні звинувачення у ДБР щодо Шабуніна. Так само як до Лієва доречі оприлюднили "вину" за оплату ранішого контракту і схвалення комісією від мінооборони. Це як? На що міг вплинути той Лієв у такому разі? З Гринкевичами схожий провал обвинувачення: то вкрали, то є але неякісне, а після них раптом ще гірше і Наші Гроші писали як ледве знайшли інших постачальників. Чому з Шабуніна дуже підозріле ДБР ліпить злочинця на потіху політикам у Києві? Бо може. Омофор США пропав, а тцкашний приклад дозволяє що хоч витворяти і кого хоч оголошувати злочинцем незалежно цивільний військовий чи навіть колишній полонений як Андрій Коломієць, який відсидів 10 років у росії "за напад на беркут у Криму" і повертаючись в Україну на кордоні потрапив одразу в іншу росію-тцкашну (пише радіосвобода, дружина сподівається на вирішення ситуації...) Шабуніну не пощастило. Потрапив в обставини. І думаю вони ширші навіть за сваволю (в дітей планшети забирати?) і помсту чиновників політиків. За явний провал створення достатньо ппо проти шахедів зброї ракет на фоні щоденниз 500 дронів по Україні і наступу росіян хтось має бути винний - або антикорупціонери які "задовбали" або бездарність чиновників і політиків, які не можуть, але блатами і місцями поступатись не будуть.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду