Спікер парламенту Вірменії вважає, що влада має розглянути заборону російського телемовлення в країні

Спікер парламенту Вірменії вважає, що влада має розглянути заборону російського телемовлення в країні

2 Липня 2025
0
674

Спікер парламенту Вірменії вважає, що влада має розглянути заборону російського телемовлення в країні

0
674
Так Ален Симонян прокоментував заяви російських каналів на підтримку бізнесмена Самвела Карапетяна, проти якого у Вірменії порушили кримінальну справу через висловлювання, які, за словами урядовців, є публічними закликами до узурпації влади.
Спікер парламенту Вірменії вважає, що влада має розглянути заборону російського телемовлення в країні
Спікер парламенту Вірменії вважає, що влада має розглянути заборону російського телемовлення в країні

Спікер парламенту Вірменії Ален Симонян вважає, що влада має серйозно розглянути питання заборони трансляції російських телеканалів у Вірменії. Про це повідомили Armenpress та Mamul.am.

Так Симонян прокоментував заяви російських телеканалів на підтримку власника групи компаній «Ташир» Самвела Карапетяна, проти якого порушили кримінальну справу через висловлювання, які, за словами урядовців, є публічними закликами до узурпації влади.

«Ми повинні дуже серйозно розглянути призупинення мовлення російських телеканалів на території Вірменії», — сказав він.

Спікер назвав кремлівських пропагандистів «дегенератами», які погіршують атмосферу та негативно впливають на вірменсько-російські відносини. Він також висловив думку, що «деякі люди» можуть намагатися втрутитися у внутрішні справи Вірменії за допомогою фінансування від магната Самвела Карапетяна.

«Якщо державні телеканали дозволяють собі втручатися у внутрішні справи Вірменії, можливо, нам слід відреагувати так само, принаймні заборонивши їм вхід до домівок нашого суспільства», — сказав спікер.

Самвел Карапетян — російський мільярдер вірменського походження, власник і президент групи компаній «Ташир». Його бізнес охоплює понад 200 компаній у різних галузях, як-от будівництво, енергетика, нерухомість, торгівля тощо.

За даними NEWS.am, слідчий комітет Вірменії порушив кримінальну справу за ч. 2 ст. 422 Кримінального кодексу, стверджуючи, що Карапетян публічно закликав через медіа узурпувати державну владу.

«Невелика група, забувши вірменську історію та тисячолітню спадщину Вірменської Церкви, напала як на Церкву, так і на вірменський народ. Я завжди підтримував Вірменську Церкву та вірменський народ. Якщо політичні лідери зазнають невдачі, ми втрутимося по-своєму», — сказав Карапетян в інтерв'ю News.am 17 червня.

Міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян сказав, що нещодавні висловлення російських політиків та громадських діячів щодо ситуації навколо Карапетяна є «втручанням у внутрішні справи та посяганням на суверенітет Вірменії». Зокрема, за його словами, під час програми російського телебачення «Вечір із Соловйовим» 17 червня пролунали «неприйнятні заклики, спотворені оцінки та образи, включаючи особисті образи на адресу вірменського керівництва».

Нагадаємо, нещодавно міністр високотехнологічної промисловості Вірменії Мхітар Айрапетян під час засідання Національних зборів повідомив, що уряд планує остаточно обмежити доступ до телепрограм російського пропагандиста Володимира Соловйова. Приводом став черговий скандальний виступ Соловйова, який в етері своєї передачі дозволив собі образливі висловлювання на адресу Вірменії, її демократичних інституцій та прем’єра Нікола Пашиняна.

У січні МЗС Вірменії викликало посла Росії в Єревані Сергія Копиркіна після його заяв у пропагандистській програмі Дмитра Кисельова «Вести недели» на Всеросійському державному телеканалі. За даними міністерства, Копиркін озвучив штучно створені наративи, спрямовані проти суверенітету й територіальної цілісності Вірменії

Фото: Ален Симонян / скриншот з брифінгу

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
674
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду