USAID офіційно припинив реалізацію програм іноземної допомоги

USAID офіційно припинив реалізацію програм іноземної допомоги

2 Липня 2025
0
816

USAID офіційно припинив реалізацію програм іноземної допомоги

0
816
За словами державного секретаря США Марко Рубіо, програми іноземної допомоги, які відповідають політиці адміністрації та просувають інтереси США, тепер адмініструватиме Держдепартамент.
USAID офіційно припинив реалізацію програм іноземної допомоги
USAID офіційно припинив реалізацію програм іноземної допомоги

З 1 липня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) офіційно припиняє надавати іноземну допомогу. Частиною програм тепер керуватиме Державний департамент. Про це йдеться в заяві державного секретаря США Марко Рубіо на платформі Substack.

Марко Рубіо сказав, що кожен держслужбовець зобов'язаний дбати, щоб програми, які вони фінансують, відповідали інтересам США.

«Під час ретельного перегляду адміністрацією Трампа тисяч програм і понад 715 мільярдів доларів витрат з урахуванням інфляції протягом десятиліть стало очевидно, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) суттєво не відповідає цьому стандарту», — стверджує держсекретар США.

За його словами, програми іноземної допомоги, які відповідають політиці адміністрації та просувають інтереси США, тепер адмініструватиме Державний департамент, що дасть змогу реалізовувати їх «з більшою підзвітністю, стратегією та ефективністю».

«Ми не будемо перепрошувати за визнання того, що давня відданість Америки гуманітарній допомозі та економічному розвитку за кордоном має відповідати зовнішній політиці "Америка перш за все". USAID вважало своїм електоратом Організацію Об'єднаних Націй, багатонаціональні неурядові організації та ширшу світову спільноту, а не американських платників податків, які фінансували її бюджет, чи президента, якого вони обрали представляти їхні інтереси на світовій арені. USAID позиціювало свої програми як благодійні, а не як інструменти американської зовнішньої політики, покликані просувати наші національні інтереси», — написав Рубіо.

Він вважає, що американці не повинні платити податки, щоб «фінансувати неспроможні уряди в далеких країнах». Рубіо зауважив, що надалі допомога США буде «цілеспрямованою і обмеженою в часі».

«Ми надаватимемо перевагу тим країнам, які продемонстрували здатність і бажання допомогти собі самі, і спрямовуватимемо наші ресурси в ті сфери, де вони можуть мати мультиплікативний ефект і принести користь», — ідеться в заяві посадовця. 

Рубіо також додав, що вони віддаватимуть пріоритет «торгівлі над допомогою, можливостям над залежністю і інвестиціям над допомогою».

«Для американців і багатьох людей в усьому світі 1 липня ознаменує початок нової ери глобального партнерства, миру, інвестицій і процвітання», — стверджує держсекретар США.

Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.

3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.

27 лютого адміністрація Дональда Трампа оголосила, що попередньо скасовує майже 5 800 грантів USAID. Крім грантів від USAID, було скасовано ще близько 4 100 державних грантів, а приблизно 2 700 державних грантів зберегли.

5 березня Верховний суд США відмовив Трампу в заморожуванні 2 мільярдів доларів зовнішньої допомоги від USAID, відновивши рішення суду нижчої інстанції поновити виплати за вже виконану роботу.

Вже 10 березня державний секретар США Марко Рубіо оголосив про офіційне скорочення 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) після шеститижневого перегляду.

19 березня окружний суддя США Теодор Чуанг постановив, що Ілон Маск та його Департамент з питань ефективності уряду (DOGE), ймовірно, використовували неконституційні повноваження під час ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Рішення вимагало від DOGE відновити доступ до електронної пошти та систем нинішнім співробітникам USAID.

У квітні Politico з посиланням на отриманий документ повідомило, що адміністрація президента США Дональда Трампа обмірковує звернення до Конгресу з проханням скоротити бюджети Державного департаменту та USAID майже вдвічі. 

Читайте також:

Фото: Open Space Works

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
816
Читайте також
21.03.2025 13:27
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
1 838
19.03.2025 12:51
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
1 533
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду