
Кінофестиваль «Миколайчук Open» оголосив міжнародний повнометражний конкурс
Кінофестиваль «Миколайчук Open» оголосив міжнародний повнометражний конкурс


Втретє фестиваль глядацького кіно «Миколайчук Open» проведе міжнародний повнометражний конкурс. Цьогоріч до нього ввійшло вісім фільмів, які обʼєднані темою фестивалю — «Людина в центрі історії». Про це повідомили організатори заходу.
Повідомляється, що серед фільмів, які змагатимуться за головний приз, хіти з Берлінале, Роттердаму, Локарно, «Санденс» та претендент на «Оскар» від Чехії. Переможця визначить глядацьке голосування, а сам фільм-лавреат отримає 1500 доларів і статуетку — «Залізного Миколайчука».
До Міжнародного повнометражного конкурсу ввійшли:
- «Гаряче молоко» / «Hot Milk» (Велика Британія, Греція, Австралія), реж. Ребекка Ленкевич — режисерський дебют сценаристки та драматургині («Ада») із зіркою серіалу «Сексуальна просвіта» Еммою Маккі в ролі вічної студентки. Картина розповідає про доньку, яка присвятила себе догляду за матірʼю на колісному кріслі. Також у фільмі зіграли Фіона Шоу («Андор») та Вікі Кріпс («Корсет»), а світова премʼєра відбулася в основному конкурсі Берлінале.
- «Дівчата у підвішеному стані» / «Girls on Wire» (Китай), реж. Вівіан Цюй — ще одна премʼєра з цьогорічного конкурсу Берлінале розповідає про двох зведених сестер, які багато років не спілкувалися між собою. Їх знову зводить смертельна небезпека, яка загрожує одній з дівчат.
- «Кімната Мар'яни» / «Mariana's Room» (Франція, Ізраїль, Угорщина, Бельгія), реж. Емманюель Фінкель — події стрічки розгортаються в Чернівцях під час Другої світової війни. У центрі сюжету — єврейський хлопчик Г’юґо, який переховується у борделі, та жінки, які прихистили його. Головну роль виконала зірка французького кіно Мелані Тьєррі («Теорема Зеро»), яка заради ролі вчила українську. Також велику роль у стрічці зіграла українка Олена Хохлаткіна («Памфір»).
- «Поховай нас у самотній пустелі» / «Bury Us in a Lone Desert» (В’єтнам), реж. Нгуєн Ле Хоанг Пхук — фільм з міжнародного кінофестивалю в Роттердамі поєднує незвичну форму (кадрування у формі кола) і ще незвичнішу історію про грабіжника та чоловіка, який не може відпустити смерть своєї дружини, тому живе з її лялькою.
- «Хвилі» / «Waves» (Чехія, Словаччина), реж. Їржі Мадл — другий за зборами найкасовіший чеський фільм усіх часів та чеський кандидат на премію «Оскар». Історична драма з елементами трилеру розповідає про роботу радіостанції, яка була справжнім кошмаром для комуністичної влади Чехословаччини, та події Празької весни, коли радянські війська вторглися в країну. Показ відбудеться за підтримки Чеського центру в Києві.
- «Хороша сестра» / «Good Sister» (Німеччина, Іспанія), реж. Сара Міро Фішер — стрічка з секції «Панорама» Берлінського кінофестивалю про Роуз та її старшого брата Сема, з яким у них дуже близькі стосунки. Коли Сема звинувачують у зґвалтуванні, Роуз просять свідчити проти нього в рамках розслідування. Драма морального неспокою, яка говорить про культуру скасування та насилля.
- «Червоний шлях» / «Red Path» (Туніс, Франція, Бельгія, Польща, Саудівська Аравія, Катар), реж. Лотфі Ашур — драма з кінофестивалю в Локарно про молодого пастуха Ахрафа та його здатність подолати травматичний досвід — насильницьку смерть двоюрідного брата.
- «Luz» (Китай, Гонконг), реж. Флора Лау — нова робота з номінанткою на «Оскар» Ізабель Юппер («Вона») в головній ролі показує, як стикаються два різні світи в одній VR-грі: доньки, яка переживає за хвору матір, та батька, який намагається налагодити зв’язок зі своєю донькою.
«Щороку ми розглядаємо сотні фільмів, щоб відібрати найкращі, на нашу думку, для участі в міжнародному конкурсі. Цьогоріч це фільми з Європи та Азії, зняті жінками (чотири фільми) та чоловіками (теж чотири фільми).
Всі фільми мають одну спільну рису. Вони резонують нашій темі — “Людина в центрі історії”, і їх герої та героїні або протистоять історичних подіям, що здаються нездоланними, або самі формують сюжет, за яким хочуть жити. У конкурсі немає українських фільмів, але ми знайшли абсолютно неочікувану французьку історію про Чернівці, де майже 100% часу лунає українська — нею говорить навіть французька зірка», — каже програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.
Раніше фестиваль «Миколайчук Open» оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми четвертої едиції. У секції «Ґала-премʼєри» покажуть новий фільм Арі Астера «Еддінгтон», мюзикл з Тільдою Свінтон «Кінець», аніме «Кольори всередині» та режисерський дебют акторки Єви Віктор «Пробач, дівчинко».
Також до програми ввійшли українські документальні фільми, серед яких продюсерський проєкт Сари Джессіки Паркер з Олександром Тереном «Перший ряд».
У межах національного короткометражного конкурсу покажуть 23 українські фільми, а в день народження Івана Миколайчука глядачі і глядачки зможуть подивитися відсканований та раніше недоступний фільм «І в звуках памʼять відгукнеться…» про Миколу Лисенка з Ольгою Сумською в ролі його коханої.
Розклад показів зʼявиться незабаром. Глядацькі абонементи вже у продажу.
Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук Open» відбудеться з 14 до 21 червня в місті Чернівці за підтримки Чернівецької міської ради та Культурно-мистецького центру ім. Івана Миколайчука.
