
Росія оголосила «небажаною» правозахисну організацію Amnesty International
Росія оголосила «небажаною» правозахисну організацію Amnesty International


Росія внесла міжнародну правозахисну організацію Amnesty International у перелік «небажаних». Про це йдеться на сайті Генпрокуратури РФ.
Відомство стверджує, що офіс організації в Лондоні нібито «є центром підготовки глобальних русофобських проєктів». Генпрокуратура країни-агресора також звинуватила правозахисників у підтримці України, підтримці «екстремістських» організацій, фінансуванні діяльності «іноагентів», а також закликах до політичної та економічної ізоляції Росії.
«Небажаним» організаціям заборонено працювати в Росії, а російським громадянам загрожує до п’яти років позбавлення волі за співробітництво з такими організаціями і їх фінансування в Росії.
Міжнародний рух Amnesty International об’єднує понад 10 мільйонів людей у більш ніж 150 країнах і територіях, які борються за припинення порушень прав людини.
У грудні 2023 року Amnesty International опублікувала дослідження про широкомасштабні репресії та утиски українських освітян, школярів та їхніх батьків на окупованих Росією територіях України. Організація отримала докази від 23 працівників освіти та 16 сімей з дітьми шкільного віку, які жили чи все ще живуть під російською окупацією.
У 2024 році організація повідомила, що росіяни піддають українських учителів на окупованих територіях погрозам та фізичному насильству, щоб змусити їх викладати навчальну програму, засновану на російській державній пропаганді.
У січні цього року правозахисники також звернулися до президента США Дональда Трампа з листом, у якому закликали його ставити на перше місце права людини, ухвалюючи рішення щодо України. В Amnesty International перерахували принципи, дотримання яких забезпечить справедливий мир в Україні і стабільність у регіоні. Лист, адресований Трампу, також надіслали низці посадовців його адміністрації.
Нагадаємо, в січні російська генпрокуратура оголосила «небажаним» Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією Росії проти України (RD4U). За версією відомства, робота реєстру начебто «спрямована на порушення територіальної цілісності» Росії, «підрив економічних основ держави» та «дестабілізацію соціально-політичної ситуації».
Раніше ми також повідомляли про те, що в Росії визнали «небажаною» на своїй території роботу української правозахисної організації «Центр прав людини Zmina» через начебто «дискредитацію» політики російської влади й «намагання створювати умови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні, зокрема через інспірування національно-сепаратистських настроїв».
Фото: Amnesty International
