Оборона держави — це нова корпоративна соціальна відповідальність?

Оборона держави — це нова корпоративна соціальна відповідальність?

16 Травня 2025
0
569
16 Травня 2025
09:13

Оборона держави — це нова корпоративна соціальна відповідальність?

0
569
Хочеш вважатися відповідальним бізнесом — інвестуй в оборону своєї країни до того, як на неї почнуть падати бомби.
Оборона держави — це нова корпоративна соціальна відповідальність?
Оборона держави — це нова корпоративна соціальна відповідальність?

Колишній очільник НАТО Андерс Фог Расмуссен напередодні щорічного Copenhagen Democracy Summit запропонував декілька ідей для заохочення бізнесу вкладатися в європейську оборону. Одна з них — змінити правила ESG та встановити цілі оборонних інвестицій для фінансових інституцій. Хто не знає, ESG — це поширена в західному корпоративному світі практика нефінансової оцінки компаній, абревіатура від environment (довкілля), social responsibility (соціальна відповідальність) та governance (управління). На сьогодні, якщо приватна компанія хоче отримати інвестиції з пристойного джерела, вона розробляє корпоративні програми гендерної рівності, турботи про довкілля тощо. Не знаю, що скажуть інвестиційні спеціалісти про пропозицію включити в цей перелік оборону, але, як на мене, ідея звучить свіжо та вкрай адекватно до сьогоднішніх викликів: хочеш вважатися відповідальною компанією — інвестуй в оборону своєї країни до того, як на неї почнуть падати бомби.

Здатність до адекватної реакції — це взагалі дуже цінно. Данці (а Расмуссен — теж данець) зараз їздять в Україну, переймають наш досвід: як працювати під час кібератак та інших катаклізмів, зокрема як працювати медіа. Я, правда, поки не запитувала, чи вони розглядають потенційні атаки з боку лише Росії. Бо маю добровільний ліміт на неприємні запитання іноземним співрозмовникам. Знаєте, запитання типу «А чому ваш парламент атакує вашого суспільного мовника?», «А чому у вас довіра до медіа впала з 70%+ до 52%?», «А якщо ви відсторонили від виборів одного ультраправого популіста, а більшість голосів тут же отримав інший прибічник цих же поглядів, то може, причина не тільки в російській дезінформації?».

До речі, останнє запитання можу проілюструвати іншим прикладом із недавньої історії. Пам’ятаю, як три роки тому, коли вважалося, що політично Угорщина — єдиний enfant terrible у ЄС, ми в одному з експертних кіл дивувалися дослідженню GLOBSEC про країни Центральної та Східної Європи. Воно показало, наскільки погляди словаків, болгар і румунів на війну Росії в Україні схожі на угорські. Нинішні політичні трансформації в цих країнах є закономірним наслідком настроїв їхніх громадян. Російські пропагандисти, звісно, допомагали їх плекати, але зерно впало в родючий ґрунт. Перед цунамі завжди є певні попереджувальні симптоми, проте точно виділити ті, що мають значення, нелегко. А зробити з них неприємні висновки — подекуди й страшно.

Дивлюся на цей графік і мимоволі пригадую колегу, який пропонував, щоби громадські організації теж проявили соціальну відповідальність — обмежили публікації своїх досліджень на загал, бо росіяни використовують їх для навчання. Причому вчаться вони за прискореною програмою: наприклад, коли торік Міністерство юстиції США заблокувало 32 інтернет-домени, які Росія використовувала в рамках своєї операції Doppelganger, Росія зареєструвала їхні альтернативні адреси вже наступного дня.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
569
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду