Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі

Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі

6 Травня 2025
0
447
6 Травня 2025
16:00

Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі

0
447
Стрічку відібрали до студентської конкурсної програми La Cinef.
Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі
Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі

Поетичний анімаційний документальний короткометражний фільм «Моя бабуся — парашутистка» режисерки Поліни Піддубної, родом з Харкова, відібрали до конкурсної програми Каннського кінофестивалю. Про це релізом повідомила авторка стрічки.

Як свідчить сайт кінофестивлю, стрічку покажуть у межах студентської конкурсної програми La Cinef. Вона змагатиметься за перемогу з 15 іншими фільмами.

Стрічка виробництва німецького Фільмуніверситету Бабельсберг Конрад Вольф «Моя бабуся — парашутистка» розповідає історію Альфії, дівчини з Центральної Азії 1960-х років, яка займається парашутним спортом і вчиться на акушерку. Раптово її телефонує її онука у 2022 році, яка турбується про безпеку бабусі на тлі вторгнення Росії в Україну. У розмові поколінь через час і простір онука намагається переосмислити родинну пам'ять та власну етнічну ідентичність, розірвати коло колективної травми і замислитися над сенсом життя.

За словами режисерки, вона розпочала дослідження для цього проєкту на початку 2022 року через інтерес до життя її бабусі як молодої, прогресивної жінки з Центральній Азії, а також ширшого розвитку фемінізму в регіоні.

«Після повномасштабного російського вторгнення, яке безпосередньо вплинуло на моє рідне місто Харків та мою родину, ця історія набула глибшого підтексту. Колоніальна спадщина країни-агресора тягнеться століттями, вражаючі Східну Європу, Кавказ, Центральну та Північну Азію.

Незліченні культури, мови та етнічні групи зазнавали і продовжують зазнавати утисків. Ці питання залишаються майже не обговорюваними; наші історії часто залишаються поза увагою міжнародної спільноти», — пояснила Поліна Піддубна.

На думку авторки, фільм надає простір для роздумів, зцілення та стійкості для тих, хто постраждав від воєн, сприяє культурній видимості.

«Він закликає до деколонізації поглядів, подолання упереджень і створення простору для історій, які тривалий час були невідомі, щоб вийти в глобальну свідомість і солідарність. По суті, фільм є політичною заявою, переданою через особисту історію моєї родини», — додала Піддубна. 

Поліна Піддубна — режисерка, художниця та активістка українського та центральноазійського татарського й башкірського походження, яка народилася і виросла в Харкові, а з 2019 року живе в Берліні.

Здобула ступінь бакалавра з анімації й наразі навчається в магістратурі за спеціальністю «режисура анімації» у Фільмуніверситеті Бабельсберг імені Конрада Вольфа в Потсдамі. Крім того, вона організовує соціальні та освітні проєкти, працює на кінофестивалях і займається дослідженнями на тему деколоніалізму.

Раніше ми також повідомляли, що світова прем'єра українського документального фільму «Мілітантропос» відбудеться в межах паралельної програми Каннського кінофестивалю «Двотижневик режисерів». Наразі це єдина українська повнометражна стрічка в цьогорічному відборі. 

Фото: кадр зі стрічки/Поліна Піддубна

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
447
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду