Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня в Нідерландах

Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня в Нідерландах

28 Квітня 2025
0
418
28 Квітня 2025
16:10

Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня в Нідерландах

0
418
Добірку повнометражних та короткометражних фільмів, об’єднаних темою «Далеко від дому», покажуть у Роттердамі, Амстердамі та Гаазі.
Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня в Нідерландах
Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня в Нідерландах

У Нідерландах з 8 до 12 травня вдруге відбудеться фестиваль «Київський тиждень критики» (Kyiv Critics’ Week x NL). У трьох містах презентують добірку фільмів, об’єднаних темою «Далеко від дому». Про це повідомила комунікаційна команда заходу.

Гості фестивалю побачать вісім стрічок, що досліджують питання самоідентичності, досвіду еміграції та пошуку свого місця у світі. Після кожного показу відбудуться обговорення за участі нідерландських та українських критиків.

Серед повнометражних фільмів у програмі:

  •  «Ти — космос» (2024), реж. Павло Остріков

Після вибуху Землі самотній космічний далекобійник Андрій вважає себе єдиним, хто вижив, доки не чує по радіо французьку науковицю Катрін. Попри всі перешкоди, він вирішує її знайти.

  • «Сірі бджоли» (2024), реж. Дмитро Мойсеєв

У «сірій зоні» в покинутому селі зосталися лише двоє давніх ворогів. Попри війну, відсутність електрики й візити озброєних чужинців, вони ведуть тихе життя, зрідка спілкуючись. Та коли з’являється російський снайпер, їхній крихкий мир руйнується.

  • «Фрагменти льоду» (2024), реж. Марія Стоянова

Делікатна гіпнотична подорож відеоархівом фігуриста українського ансамблю «Балет на льоду», який гастролював за кордоном у 80-х і 90-х роках. За цими касетними записами його донька відтворює непересічну історію дорослішання: свого, своєї сім’ї та свого суспільства в Україні. Показ в Амстердамі супроводжуватиметься спеціальним перформансом Українського міжнародного балету, заснованого в Нідерландах.

  • «Камінний хрест» (1968), реж. Леонід Осика

Прихований скарб українського поетичного кіно XIX століття. Селянин вирушає до Канади в пошуках кращого життя. Перед від’їздом він ставить камінний хрест — символ прощання з рідною землею.

  • «Фучжоу» (1993), реж. Михайло Іллєнко

Буря розлучає Ореста з його коханою і він вирушає в незвичну подорож, сповнену фантастичних подій. На зламі століть історія переносить нас від Дніпра до Флориди і Бермудського трикутника — на межі сну і реальності.

До короткометражного блоку ввійшли:

  • «Чорногора» (2016), реж. Тарас Дронь

12-річний Юрко мешкає в гірському селі. Його батько поїхав працювати до Польщі. Спроба хлопця зберегти батькову вантажівку стає історією передчасного дорослішання.

  • «Гірчиця в садах» (2018), реж. Петро Армяновський

Олена повертається до села в «сірій зоні». Після смерті матері хата спорожніла, а війна змінила все навколо. Вона блукає садом, де колись брат посадив гірчицю, згадуючи минуле й війну.

  • «Цвях» (2016), реж. Філіп Сотниченко

Валентина — юристка у банку в Ліхтенштейні. Вона емігрувала з Києва в 1996-му, під час економічної кризи. Минуло 20 років. 

Покази відбудуться в Роттердамі (KINO, 8–10 травня), Амстердамі (De Balie, 9–11 травня) та Гаазі (спецзахід Filmhuis, 12 травня). Ознайомитися з детальною програмою та придбати квитки можна за посиланням

Кураторами фестивалю є кінокритикиня, редакторка, кураторка «Київського тижня критики», співзасновниця Спілки кінокритиків України, членкиня Європейської кіноакадемії Дарія Бадьйор, кінокритик, куратор «Київського тижня критики», член FIPRESCI та Спілки кінокритиків України Сергій Ксаверов, кінокритикиня, кураторка «Київського тижня критики», викладачка курсу з кіно у «Культурному проєкті» та кураторка стримінгової платформи Sweet.TV Анна Дацюк, нідерландський кінорежисер і куратор родом із Сербії, член Європейської кіноакадемії, очільник напряму кіно в De Balie Стефан Малешевич та комунікаційна менеджерка, проєктна менеджерка «Київського тижня критики» у Нідерландах Тетяна Мала.

Проєкт KCW x NL став можливим завдяки підтримці Steunfonds Oekraïense Makers, Gogofilm, Droom en Daad, Gemeente Rotterdam, Українського інституту та Посольства України в Королівстві Нідерланди.

Нагадаємо, у жовтні в Києві у межах восьмого кінофестивалю «Київський тиждень критики» представили 26 фільмів, які обрали професійні українські кінокритики.

Читайте також: 

Фото: Kyiv Critics’ Week x NL

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
418
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду