
У Британії два медіа роками розкривали дані про військових елітних спецпідрозділів, — The Sunday Times
У Британії два медіа роками розкривали дані про військових елітних спецпідрозділів, — The Sunday Times


У Великій Британії два медіа роками розкривали дані про військовослужбовців елітних спецпідрозділів. У той час ці військові брали участь у бойових діях. Про це пише Hromadske з посилання на британське видання The Sunday Times.
За даними видання, до розкриття секретних даних причетні два медіа, що пов’язані з британською армією. Одне з них робило це регулярно протягом більш як десяти років і розкрило 14 осіб військових. Інше, ймовірно, займалося цим протягом чотирьох років і розкрило шість імен.
Кілька ідентифікованих солдатів мають успішну військову кар’єру, а один із них є сином високопоставленого політика. Дехто виконував допоміжну роль в операціях, інші ж були залучені в боях, йдеться у матеріалі.
У загальнодоступних публікаціях в інтернеті, прямо не розкривали підрозділи, до яких належали військовослужбовці, однак там містилися їхні імена разом з двома кодовими назвами, що використовуються для позначення спеціальних сил та їхніх операцій.
The Sunday Times пише, що пояснення цих кодових імен доступне в інтернеті й широко відоме у військових колах — будь-яка терористична група або ворожа держава могла б дізнатися про зв’язки цих солдатів з елітним підрозділом.
Востаннє подібну інформацію медіа публікували лише кілька місяців тому — тоді в ній згадувалися зв’язки 13 солдатів зі спеціальними силами. Весь цей час дехто з них міг бути залучений до активних операцій.
Британські військовослужбовці, чиї дані розкривали медіа, належали зокрема до Спеціальної авіаційної служби (SAS) та Спеціальної бойової служби (SBS) Королівського флоту, які є елітними бойовими підрозділами Великої Британії, і яких регулярно відправляють у найгарячіші бойові зони по всьому світу.
Видання вважає, що це розкриття даних спецпризначенців є одним із найбільших порушень безпеки за останні роки. The Sunday Times звернулося до Міністерства оборони Великої Британії, після чого з інтернету видалили публікації про військових, а щодо них самих вжили заходів безпеки.
Нагадаємо, журналісти німецького журналу Spiegel нещодавно з'ясували, що номери телефонів та електронні адреси, а подекуди й паролі до поштових скриньок деяких керівників служби безпеки Дональда Трампа були доступні в мережі.
Так, розслідувачі знайшли дані радника з нацбезпеки Майкла Волтца, координаторки розвідки Тулсі Габбард та міністра оборони Піта Геґсета.
Фото: Unsplash
