За перші 100 днів президентства Трамп критикував медіа ледь не щодня, — RFS

За перші 100 днів президентства Трамп критикував медіа ледь не щодня, — RFS

27 Квітня 2025
1
979
27 Квітня 2025
11:06

За перші 100 днів президентства Трамп критикував медіа ледь не щодня, — RFS

1
979
Репортори без кордонів представили конфлікт президента США з просою в цифраї. Серед головного — закриття USAGM, заборона на присутність журналістів у Білому домі та плани скоротити фінансування суспільних мовників.
За перші 100 днів президентства Трамп критикував медіа ледь не щодня, — RFS
За перші 100 днів президентства Трамп критикував медіа ледь не щодня, — RFS

Президент США Дональд Трамп наближається до 100-денного терміну свого другого президентства. З цієї нагоди міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) наводить 10 ключових цифр, які ілюструють напади адміністрації Трампа на свободу преси та право на правдиву інформацію в США та у всьому світі. 

«RSF відмовляється сприймати цю масову атаку на свободу преси як нову норму. Ми продовжуватимемо говорити про напади на пресу та використовувати всі наявні засоби, щоб дати їм відсіч. Ми закликаємо кожного американця, який цінує свободу преси, робити те саме», — каже виконавчий директор RSF у Північній Америці Клейтон Веймерс.

Ось війна адміністрації Трампа з пресою в цифрах, які наводить RSF.

  • 427 мільйонів  — щотижнева світова аудиторія новинних агентств USAGM, яку Трамп змусив мовчати

У своєму прагненні ліквідувати Агентство США з глобальних медіа (USAGM), скоротити гранти виданням, що фінансуються федеральним агентством, і відправити їхніх репортерів у відпустку, уряд залишив мільйони людей у ​​всьому світі без життєво важливих джерел надійної інформації. Це дозволяє таким авторитарним режимам, як Росії та Китаю, безконтрольно поширювати свою пропаганду, кажуть у RSF.

Нещодавно Федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM).

  • 8000+  — вебсторінок уряду США видалено

Вебсторінки з понад десятка урядових сайтів були видалені майже відразу після вступу Дональда Трампа на посаду, залишивши журналістів і громадськість без важливої ​​інформації, зокрема про здоров’я та злочинність.

  • 3500+ — журналістів та працівників медіа ризикують втратити роботу через закриття Трампом USAGM 

Журналісти з  Голосу Америки, MBN, RFA та Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода ризикують втратити роботу, оскільки адміністрація Трампа працює над закриттям USAGM. Крім того, принаймні 84 журналістам USAGM, які працюють у США за робочими візами, тепер загрожує депортація до країн, де їх можуть переслідувати. 

  • 180 — громадські радіостанції під загрозою закриття у разі припинення фінансування державних медіа

Адміністрація Трампа планує попросити Конгрес скоротити на 1,1 мільярда доларів кошти, виділені для Корпорації суспільного мовлення, яка підтримує Національне громадське радіо (NPR) і Службу суспільного мовлення (PBS). 

  • 74 дні — журналістам Associated Press (AP) заборонена присутність у Білому домі 

11 лютого Білий дім почав забороняти  журналістам AP брати участь у своїх заходах через те, що інформаційне агентство продовжує використовувати термін «Мексиканська затока», яку президент Трамп вважає за краще називати «Американська затока». Попри те, що 9 квітня федеральний суддя постановив, що адміністрація повинна відновити доступ журналістів AP до заходів у Білому домі, заборона триває.

  • 64  — зневажливі коментарі Трампа щодо медіа на платформі Truth Social 

Крім регулярних особистих нападок на представників медіа на пресконференціях і публічних виступах, Трамп майже щодня ображає чи залякує журналістів, які критично висловлюються про нього чи його адміністрацію, у своїй соцмережі Truth Social.

  • 13 — осіб, яких президент Трамп помилував після засудження або звинувачення у нападах на журналістів 6 січня 2021 року 

Трамп помилував понад десяток осіб, звинувачених або засуджених за насильницькі дії проти журналістів у Капітолії США під час заворушень 6 січня 2021 року.

  •  — розслідувань, які Федеральна комісія зі зв’язку США(FCC) проводить проти медіакомпаній

Йдеться про розслідування щодо CBS, материнської компанії ABC Disney, материнської компанії  NBC Comcast, суспільних мовників NPR та PBS, а також каліфорнійської телевізійної станції KCBS.

  • 4 — особисті позови Трампа проти медіа

Хоча Дональд Трамп врегулював позов із  материнською компанією ABC Disney, він продовжує судитися з  телерадіомережею CBS,  газетою The Des Moines Register, медіахолдингом Gannett і Пулітцерівським центром через висвітлення у медіа, які він вважав упередженими.

  • 1,60 долара — середня річна сума, яку кожен американець платить за суспільні медіа

Дональд Трамп погрожував скасувати федеральне фінансування суспільного мовлення, щоб скоротити витрати. Проте державні медіа обходяться кожному американцю лише в 1,60 долара США щороку.

Нагадаємо, британський щотижневий журнал The Economist присвятив обкладинку випуску першим 100 дням другого президентського терміну Дональда Трампа та підсумував початок його каденції в матеріалі під заголовком «Залишився всього 1361 день».

На новій обкладинці The Economist зобразив побитого та перев’язного білоголового орлана, який є символом США.

Фото: Дональд Трамп/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
979
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
9 год. тому
Ми бачимо як Трамп та й інші політики сильно змінюються під впливом гіпнозу божих. Наприклад, одразу як Зе погляне їм в очі. Трамп також спить як і Байден під час зустрічі з Зе - найкращим продавцем? Від Байдена кожного разу по 60 млрд привозив, від Трампа повна зміна риторики. Потім наступає прозріння як у коаліції рішучих. Після погляду їм в очі пообіцяли Зе відправити війська в Україну через два дні отямились. Він як циганка Будулайка пропонує погадати, порчу зняти, а потім жертва лишається грошей, коштовностей і не пам'ятає як це сталось. І вони всі такі. Нетаньяху більше 20 років висмокчує кошти зі США та й раніше Ізраїль вже 80 років використовує США як донора.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду