Журнал The Economist присвятив обкладинку першим 100 дням президентства Дональда Трампа

Журнал The Economist присвятив обкладинку першим 100 дням президентства Дональда Трампа

25 Квітня 2025
1
1142
25 Квітня 2025
15:06

Журнал The Economist присвятив обкладинку першим 100 дням президентства Дональда Трампа

1
1142
Видання зобразило на обкладинці побитого та перев’язного білоголового орлана, який є символом США.
Журнал The Economist присвятив обкладинку першим 100 дням президентства Дональда Трампа
Журнал The Economist присвятив обкладинку першим 100 дням президентства Дональда Трампа

Британський щотижневий журнал The Economist присвятив обкладинку випуску першим 100 дням другого президентського терміну Дональда Трампа та підсумував початок його каденції в матеріалі під заголовком «Залишився всього 1361 день». Про це йдеться на сайті The Economist.

«Перші 100 днів другого терміну Дональда Трампа були найрезультативнішими для будь-якого президента цього століття, і, можливо, з часів Франкліна Д. Рузвельта. Перед інавгурацією американці задавалися питанням, який уряд вони отримають. Ця дискусія закінчилася. Пан Трамп керує революційним проєктом, який прагне змінити економіку, бюрократію, культуру та зовнішню політику, навіть ідею самої Америки. Питання на наступні 1361 день: чи вдасться йому?» — йдеться в матеріалі.

На новій обкладинці The Economist зобразив побитого та перев’язного білоголового орлана, який є символом США.

«Як і будь-яка революція, MAGA має метод і теорію. Метод полягає в тому, щоб схиляти або порушувати закон шляхом блискавичних постанов виконавчих органів і, коли суди наздоганяють, змусити їх кинути виклик президенту. Це теорія необмеженої виконавчої влади — ідея про те, що, як припустив Річард Ніксон, якщо президент щось робить, то це законно. Це вже підірвало те, що насправді робить Америку великою. (...) Якщо цю революцію не зупинити, вона може призвести до авторитаризму», — зазначили журналісти.

У The Economist вважають, що американські суди можуть стати стримувальним чинником, зокрема у справах, що стосуються повноважень президента. Видання пише, що адміністрація США може програти справи щодо тарифів, можливості президента звільняти чиновників та закривати агенції без підтримки Конгресу.

Крім того, силою опору журнал називає інвесторів на фондовому та облігаційному ринках, які спершу підтримували Трампа. Зараз вони виступають проти його дій, зокрема через запроваджені тарифи, які, за оцінкою видання, негативно впливають на економіку.

«Іншим джерелом опору можуть бути виборці, включаючи республіканців, якщо економіка буде поганою. Незважаючи на те, що Трампу вдалося придушити нелегальну імміграцію, його національний рейтинг уже впав далі та швидше, ніж рейтинг будь-якого іншого президента, побивши його власний рекорд першого терміну щодо дратування американців. Наше моделювання свідчить про те, що його рейтинг схвалення нижчий за 50% у кожному штаті, в якому він виграв у листопаді», — зауважили в журналі. 

На думку журналістів, Трамп завдав тривалої шкоди американським інституціям, альянсам і моральному становищу. «Немає повернення до того, якою Америка була 100 днів тому. Залишився лише 1361 день», — резюмували в The Economist.

Читайте також: 

Фото: обкладинка The Economist / X

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
1142
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
3 год. тому
А з іншої сторони нехай розмістить зображення Клоуна в клоунському одязі на похованні папи Римського і прагненні до зустрічі з Трампом, хоч його вже у лютому за це прогнали поганою мітлою. Ще й покаже що саме смерть та гибель від ракет на протязі Зе-конфлікту, в якому колишній власник змилостивився і погодився залишити крадію 80% території, приваблює клоуна гучно заявляти про себе.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду