Пірс Казалет: «Головний меседж НАТО – ми прагнемо досягнення сталого миру в Україні»

Пірс Казалет: «Головний меседж НАТО – ми прагнемо досягнення сталого миру в Україні»

24 Квітня 2025
0
427
24 Квітня 2025
18:00

Пірс Казалет: «Головний меседж НАТО – ми прагнемо досягнення сталого миру в Україні»

Єгор Брайлян
Аналітик ГО «Детектор медіа»
0
427
Як у Північноатлантичному Альянсі бачать варіанти розвитку російсько-української війни
Пірс Казалет: «Головний меседж НАТО – ми прагнемо досягнення сталого миру в Україні»
Пірс Казалет: «Головний меседж НАТО – ми прагнемо досягнення сталого миру в Україні»

НАТО прагне досягнення сталого миру в Україні. Про це сказав директор з питань оборонного та безпекового співробітництва НАТО Пірс Казалет у відповідь на запитання «Детектора медіа» про сценарії завершення російсько-української війни під час IV Міжнародного Kyiv StratCom Forum. 

«Я думаю, що важко точно знати яким буде завершення (війни - ДМ), але ми в НАТО  знову наполягаємо на сталому рішенні. Ми орієнтуємося на позицію українського уряду, президента Володимира Зеленського, але яке підтримують українці, щоб знайти рішення, яке буде працювати на Україну та буде сталим для України.  

Ми зараз перебуваємо на делікатному етапі переговорів. Ми дуже прагнемо знайти рішення. Хоча це здебільшого стосується України, це також стосується ширшої європейської безпеки», - прокоментував Казалет.

Пірс Казалет також сказав, що питання миру в Європі є частиною спільних інтересів і цінностей НАТО та України.

23 квітня було проведено переговори в Лондоні між Україною, США, Великою Британією та Францією щодо встановлення режиму припинення вогню між РФ та Україною. 15 квітня генсек НАТО Марк Рютте відвідав Одесу, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.   

Північноатлантичний Альянс та країни НАТО надають Україні допомогу в розбудові стратегічних комунікацій. Під час панельної дискусії IV Міжнародного Kyiv StratCom Forum «Єдиний фронт: посилення співпраці союзників у StratCom» обговорювалися як може тривати обмін досвідом страткому з українського боку та іноземних партнерів країн ЄС і НАТО.   

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року в НАТО почали більше співпрацювати з Європейським Союзом у сфері стратегічних комунікацій. Аналогічно це стосується партнерів Альянсу (IP4) в Індо-Тихоокеанському регіоні (Японія, Республіка Корея, Австралія та Нова Зеландія). Однією з тем співробітництва є інформаційна безпека.

«За останні тижні ми зробили трохи більше з ЄС і Індо-тихоокеанськими партнерами в сфері стратегічних комунікацій», - додав Пірс Казалет.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 квітня, в Києві розпочався четвертий щорічний «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін». Організаторами форуму є Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України за сприяння ЄС, НАТО, PractNet, уряду Японії та програми розвитку ООН в Україні. 

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей повідомив, що метою форуму є обмін досвідом і підходами до протидії інформаційній агресії та побудови стратегічної комунікації держави на зовнішню та внутрішню аудиторію.  

Раніше, під час III Міжнародного Kyiv StratCom у березні 2024 року заступниця генсека НАТО з публічної дипломатії Марі-Доха Безансено заявила, що російська пропаганда є глобальним питанням, а не лише проблемою країн Альянсу.  Заступниця генсека НАТО з публічної дипломатії Марі-Доха Безансено в інтерв’ю «Детектор медіа» у травні 2024 року розповіла про співпрацю Альянсу з Україною в інформаційній сфері та протидії російським гібридним загрозам. 

Фото: armyinform.com.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
427
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду