Суд вирішив, що «колаборант та зрадник» — недостовірна інформація про Портнова. «Цензор.НЕТ» опублікував рішення

Суд вирішив, що «колаборант та зрадник» — недостовірна інформація про Портнова. «Цензор.НЕТ» опублікував рішення

14 Квітня 2025
1
1269
14 Квітня 2025
14:44

Суд вирішив, що «колаборант та зрадник» — недостовірна інформація про Портнова. «Цензор.НЕТ» опублікував рішення

1
1269
Дарницький районний суд міста Києва визнав це твердження недостовірним і таким, що порочить честь, гідність і ділову репутацію ексзаступника голови адміністрації Януковича.
Суд вирішив, що «колаборант та зрадник» — недостовірна інформація про Портнова. «Цензор.НЕТ» опублікував рішення
Суд вирішив, що «колаборант та зрадник» — недостовірна інформація про Портнова. «Цензор.НЕТ» опублікував рішення

Видання «Цензор.НЕТ» опублікувало на своєму сайті вступну та резулятивну частину рішення Дарницького районного суду міста Київ за позовом ексзаступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова з приміткою «спростування».

У вересні 2023 року екснардеп подав позов до суду проти журналістів Юрія Віннічука, Ольги Прокопишин та видання «Цензор.НЕТ» в особі головного редактора Юрія Бутусова з вимогою спростувати твердження, що Портнов є «колаборантом та зрадником», у публікації видання «Керівник НАЗК Олександр Новіков: "На нас намагались тиснути окремі уряди після того, як їхні компанії були внесені до міжнародного реєстру спонсорів війни"».

8 березня 2024 року суд першої інстанції визнав це твердження недостовірним і таким, що порочить честь, гідність і ділову репутацію Портнова.

«Втручання у право позивача на недоторканність його честі та гідності було свавільним, неправомірним та не легітимним, оскільки не містило жодного фактичного підґрунтя, які підлягають перевірці виключно судом відповідно до регламентованої кримінальним процесуальним законодавством процедури. Тому суд вважає, що оприлюднена інформація щодо позивача в момент її публікації була недостовірною», — ідеться в рішенні суду.

Юрія Віннічука та Ольгу Прокопишину зобов'язали спростувати цю інформацію на головній сторінці сайту «Бізнес.Цензор», опублікувавши вступну та резулятивну частину рішення. Суд також вирішив стягнути з журналістів на користь Портнова судові витрати — по 19 506 гривень 93 копійки.

Водночас позов до видання в особі його головного редактора Юрія Бутусова суд не задовольнив.

Журналісти подали апеляцію на це рішення, однак Київський апеляційний суд 28 лютого 2025 року не задовольнив їхні скарги, а рішення суду першої інстанції залишив без змін. 

Раніше Портнов неодноразово вступав у конфлікт із журналістами та громадськими організаціями, зокрема подавав і вигравав позови до Hromadskeдо Руху «Чесно», проти редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова та Центру протидії корупціїпроти Hromadske через розслідування щодо окупації Криму, проти медіа LB, Kyiv Independent і аналітичного центру StateWatch тощо.

Нагадаємо, у грудні 2024 року на сайті уряду опублікували петицію про винесення на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова. Її ініціювала керівниця відділу розслідувань Hromadske Ярослава Вольвач.

Учасники Медіаруху, українські медійні та громадські організації підтримали петицію і закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти Андрія Портнова. 

Вони нагадали, що у 2021 році США ввели санкції проти Портнова, обґрунтувавши це його причетністю до корупційних дій, спрямованих на контроль української судової системи.

Окрім цього, з 2010-го по 2014 рік Андрій Портнов обіймав ключові посади в Адміністрації президента Віктора Януковича та був причетним до ухвалення так званих «законів 16 січня», які порушували права громадян, обмежували свободи та визнавали громадянське суспільство «екстремістами» й «іноземними агентами». Вони також нагадали про журналістські розслідування про можливий збережений вплив Портнова на судову систему України. 

Сам Портнов у відповідь закликав Кабінет Міністрів видалити цю петицію. Він також назвав учасників Медіаруху «організованою групою», а заяву Медіаруху із закликом до президента винести на розгляд РНБО санкції щодо Портнова — «доносом».

У січні 2025 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповідь на петицію заявив, що наразі відсутня інформація щодо наявності підстав для застосування санкційних обмежень проти Портнова. 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
1269
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Остап Чесний
1 дн. тому
Цікаво, коли європейці арештують портнова і все його майно як російського шпигуна, ми дізнаємось хто покриває його в офісі, президента серед олігархів і членів рнбо, які жоден не вніс подання на санкції, і чи підуть на дно разом з портновим судді і представники юстиції, які співпрацюють з цим російським шпигуном, у якого по лікті в крові майданівців, захищаючи "його право" ображати закликати убивати, використовувати службове становище голови адміністрації президенда для тиску розстріляти і "перебувати в Україні" не перебуваючи 5-ь років?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду