
Трамп погрожує CBS News втратою ліцензії за «шахрайські репортажі»
Трамп погрожує CBS News втратою ліцензії за «шахрайські репортажі»


Президент США Дональд Трамп пригрозив судом авторам суспільно-політичного телешоу «60 хвилин» мережі CBS News за «шахрайські» сюжети щодо України та Гренландії. Про це він написав у своїй соцмережі Truth Social.
«Майже щотижня 60 Minutes, проти якої подано позов на мільярди доларів за фальсифікацію президентських виборів 2024 року в інтерв'ю з кандидаткою в президенти Камалою Гарріс, що зазнала невдачі, згадує ім'я Трампа у принизливій та наклепницькій формі», — заявив американський президент.
Він також обурився двома «історіями про Трампа», які вийшли цими вихідними.
«Одна з яких пов'язана з Україною, про яку я кажу, що це війна, яка ніколи б не сталася, якби вибори 2020 року не були сфальсифіковані, іншими словами, якби я був президентом», — написав Трамп.
За його словами, інша історія пов'язана з Гренландією.
Трамп заявив, що для нього «велика честь судитися з 60 Minutes, CBS Fake News і Paramount за їхні шахрайські, до невпізнання, репортажі».
«Вони зробили все можливе, щоб незаконно обрати Камалу, включаючи повну і корумповану зміну основних відповідей на питання інтерв'ю, але це не спрацювало. Вони не "Новинне шоу", а нечесні політичні агенти, які просто маскуються під "новини", і повинні нести відповідальність за те, що вони робили і роблять. Вони повинні втратити свою ліцензію!» — заявив президент США.
Він додав, що сподівається, що Федеральна комісія з питань зв'язку на чолі з її головою Бренданом Карром накладе на них максимальні штрафи і покарання, яке є суттєвим, «за їхню незаконну і протиправну поведінку».
«CBS вийшла з-під контролю на небачених раніше рівнях, і вони повинні заплатити за це велику ціну», — йдеться в дописі.
Нагадаємо, що Білий дім має намір оскаржити постанову судді про скасування обмежень, накладених на журналістів Associated Press через політику інформагентства щодо назви Мексиканської затоки в її матеріалах.
21 лютого Associated Press подало до суду на трьох чиновників Білого дому через обмеження доступу для його журналістів до деяких заходів президента Дональда Трампа, Овального кабінету і президентського борту Air Force One за відмову називати Мексиканську затоку Американською.
Позов скерований проти голови адміністрації Трампа Сюзан Вайлз, заступника голови адміністрації Тейлора Будовича та речниці президента Керолайн Левітт.
Агенція стверджує, що рішення про обмеження доступу порушує Першу поправку до Конституції США, яка захищає свободу слова й забороняє уряду диктувати журналістам, яку лексику ті мають використовувати. Натомість юристи адміністрації Трампа стверджують, що конституційне право не поширюється на «особливий доступ до президента».
24 лютого федеральний суддя США відхилив запит видання Associated Press про негайне відновлення повного доступу до Білого дому. Суддя Тревор Макфадден зауважив, що обмеження стосується доступу до «більш приватних зон» президента США, але визнав, що AP дискримінували через редакційну політику.
Як повідомлялось, 11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.
Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One. Журналісти АР зможуть надалі працювати на території Білого дому, зокрема брати участь у брифінгах його речників.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню». Вона також зазначила, що висвітлення подій Білого дому є «привілеєм».
Невдовзі після цього адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила, що почне самостійно добирати медіа, які матимуть доступ до президентського журналістського пулу. Крім того, Білий дім планує самостійно розсаджувати журналістів у кімнаті для брифінгів, що раніше було роботою Асоціації кореспондентів Білого дому (WHCA).
Фото: Дональд Трамп / фейсбук
