RSF: Припинення роботи служб «Радіо Вільна Азія» трьома мовами позбавляє мільйони людей джерела надійних новин

RSF: Припинення роботи служб «Радіо Вільна Азія» трьома мовами позбавляє мільйони людей джерела надійних новин

11 Квітня 2025
0
782
11 Квітня 2025
10:12

RSF: Припинення роботи служб «Радіо Вільна Азія» трьома мовами позбавляє мільйони людей джерела надійних новин

0
782
Скорочення відбулися на тлі припинення фінансування США.
RSF: Припинення роботи служб «Радіо Вільна Азія» трьома мовами позбавляє мільйони людей джерела надійних новин
RSF: Припинення роботи служб «Радіо Вільна Азія» трьома мовами позбавляє мільйони людей джерела надійних новин

Фінансоване урядом США «Радіо Вільна Азія» (RFA) оголосило про призупинення мовлення короткохвильових служб мандаринською, тибетською та лаоською мовами. Ці скорочення відбулися на тлі припинення фінансування США.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) звернула увагу, що RFA є єдиним надійним джерелом новин у регіонах, де авторитарні режими контролюють доступ громадськості до інформації. 

«З припиненням роботи мандаринської, тибетської та лаоської служб RFA мільйони людей позбавляються важливого джерела надійних новин. Демонтаж RFA є невиправданим рішенням, яке ризикує перетворити цілі регіони, такі як Тибет, який контролюється китайським режимом, на справжні інформаційні чорні діри. RSF закликає Конгрес США та міжнародне співтовариство вжити заходів у відповідь на цю тривожну ситуацію», — сказав гендиректор RSF Тібо Бруттен.

Служби мовника бірманською, кхмерською, корейською та уйгурською мовами також зіткнулися із серйозними скороченнями. 

27 березня мовник подав позов про відновлення свого фінансування, стверджуючи, що його припинення виконавчим наказом порушило федеральний закон. За кілька днів до подання позову RFA було змушене відправити більшість американських співробітників у неоплачувану відпустку. Попри скорочення персоналу, компанія продовжує обмежене висвітлення новин на своєму сайті та в соціальних мережах дев’ятьма мовами. 

Нагадаємо, 14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та «Радіо Вільна Азія».

«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).

15 березня Агентство також повідомило «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» (RFE/RL) про припинення фінансуванняУкраїнська служба «Радіо Свобода» продовжила працювати. 

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» подало до суду на USAGM. Про подібний судовий позов заявило й «Радіо Вільна Азія». 22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» також подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа. 

26 березня федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Суддя постановив, що спроба адміністрації президента США Дональда Трампа позбавити групу фінансування «не підкріплена жодними фактами чи міркуваннями» та, ймовірно, порушує федеральний закон. Того ж дня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для RFE/RL на 2025 фінансовий рік.

29 березня Федеральний суд США також тимчасово призупинив спроби адміністрації Дональда Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки». 

Фото: RSF

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
782
Читайте також
04.04.2025 12:12
Діана Горон
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
911
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду