Стартував прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття

Стартував прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття

2 Квітня 2025
431
2 Квітня 2025
20:50

Стартував прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття

431
Конкурс є частиною міжнародного проєкту «Посилення верховенства права на місцевому / регіональному рівнях в Україні: приклад Закарпатської області», що фінансує МЗС Королівства Нідерландів в рамках програми MATRA.
Стартував прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття
Стартував прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття

Інститут Центральноєвропейської Стратегії (ICES), Transparency International Slovakia та Фундація справедливості, доброчесності та боротьби з корупцією (FJIAC, Королівство Нідерландів) оголосили прийом заявок на конкурс журналістських робіт про Закарпаття. Про це повідомив онлайн-журнал Varosh.

Місією конкурсу є привернення уваги до якісних журналістських робіт, які сприяють утвердженню верховенства права, розвитку та функціонуванню демократичного суспільства.

На конкурс можна подати текстові та аудіовізуальні журналістські матеріали, створені та опубліковані протягом 2024–2025 років на такі теми:

  • висвітлення актуальної ситуації в Закарпатській області з акцентом на регіональний розвиток, управлінські рішення та виклики;
  • корупція та актикорупційні зусилля на місцевому та державному рівнях в Україні;
  • прозорість державного управління, місцевого самоврядування та громадський контроль;
  • добре врядування;
  • протидія дезінформації та пропаганді про Закарпаття в українському контексті, фактчекінг;
  • соціальна згуртованість та інтеграція ВПО;
  • міжетнічний діалог та порозуміння в контексті європейської інтеграції;
  • регіональний вимір вступу України до ЄС та приклади європейських практик;
  • реконструкція в умовах російської агресії та вступу до ЄС.

Усі матеріали мають бути прямо чи опосередковано пов’язані із Закарпатською областю та оприлюднені на публічних майданчиках у період 1 червня 2024 — 31 травня 2025 року. Один учасник може подати не більше трьох своїх робіт. 

Журналістські роботи може номінувати їхній автор, надіславши листа з роботою, інформацією про її створення та розміщення (посилання, файл), інформацією про себе та контактними даними на пошту ruleoflaw@ices.org.ua

Подати матеріали на конкурс можна до 31 травня 2025 року.

Призовий фонд — 500 євро. Його можуть присудити одному учаснику за найкращу роботу або трьом учасникам за їхні роботи в розмірі 250 євро, 150 євро, 100 євро (з урахуванням податку), залежно від кількості та якості робіт. 

Усі журналістські роботи оцінюватиме команда ICES спільно з редакціями Infopost та Varosh. Для об’єктивності конкурсу матеріали від членів проєктних та партнерських організацій ICES, таких як Varosh та Infopost, а також матеріали, створені в рамках проєктів ICES, не оцінюватимуться. 

Конкурс є частиною міжнародного проєкту «Посилення верховенства права на місцевому /  регіональному рівнях в Україні: приклад Закарпатської області», що фінансує МЗС Королівства Нідерландів у рамках програми MATRA.

Минулого року на розгляд журі надійшло 26 матеріалів від місцевих журналістів. Роботи оцінювали за кількома критеріями: якість контенту і журналістське висвітлення теми, форма медіапродукту і його привабливість, актуальність і значущість матеріалів для належного врядування та відповідність темам і умовам конкурсу.

За результатами оцінювання, переможцями журналістського конкурсу стали Тетяна Когутич зі  статтею «Мукачевом на кріслі колісному: дружні пандуси і ворожа бруківка» на Укрінформі, Олександра Артюхіна з відеосюжетом «Я допоможу: інтеграція ВПО» на ТРК «Даніо» (21 Ужгород) та Мирослава Гараздій з інтервʼю «Протидія дезінформації та пропаганді, фактчекінг» на TV21 Ungvár.

Найкращою позаконкурсною роботою став відеосюжет ініціатора та співорганізатора адвокаційних кампаній на захист зелених зон та історичної спадщини Ужгорода Олександра Ровняка «Операція “Фунікулер”, або як захоплюють наш Радванський карʼєр».

Ілюстрація: Jane Blaze

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
431
Читайте також
05.01.2024 22:09
Political Capital, Будапешт; Сергій Сидоренко, «Європейська правда»
1 176
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду