Журі оголосило переможців фестивалю документальних фільмів короткого метру «Ліфт»

Журі оголосило переможців фестивалю документальних фільмів короткого метру «Ліфт»

31 Березня 2025
427
31 Березня 2025
16:30

Журі оголосило переможців фестивалю документальних фільмів короткого метру «Ліфт»

427
Перше місце присудили стрічці «Гуляю» Дарії Журавель, друге місце — роботі Жори Папояна «Мовний Бар’єр», а третє — фільму «VITA» Віти Стойкової.
Журі оголосило переможців фестивалю документальних фільмів короткого метру «Ліфт»
Журі оголосило переможців фестивалю документальних фільмів короткого метру «Ліфт»

29 березня в київському кінотеатрі «Жовтень» відначили лауреатів третього фестивалю короткометражного документального кіно «Ліфт» від hromadske. Про це повідомили на сайті видання.

За результатами голосування команда журі обрала трьох переможців. Так, перше місце присудили автобіографічній стрічці Дарії Журавель «Гуляю», присвяченій дитинству й тим, хто більше не з нами, але чия присутність супроводжує нас, хай куди ми йдемо. Режисерка отримала 25 000 грн на подальшу творчість. Її фільм опублікують на ютуб-каналі hromadske.

Друге місце посіла робота «Мовний Бар’єр» Жори Папояна про допомогу, непорозуміння та життя, що триває навіть серед руїн. Фільм розповідає історію з прифронтового села Посад-Покровське на Херсонщині, де американські місіонери допомагають відбудовувати зруйновані домівки українців. Але чи можливо справді зрозуміти одне одного, коли між людьми — не лише мовний бар’єр, а й різний досвід переживання війни? Режисер отримав 15 000 грн.

На третьому місці — фільм «VITA» Віти Стойкової про лікарку-неонатологиню, яка рятує нові життя, працюючи з недоношеними, покинутими та здоровими дітьми. Після загибелі коханого чоловіка Віта вирішує приєднатися до лав ЗСУ, аби рятувати життя на передовій. Але на момент ухвалення рішення дівчина ще не знала, що насправді її коханий живий. Режисерка отримала 10 000 грн. 

Гості фестивалю також поспілкувалися з режисером фільму «Одного літа в Україні» Володимиром Тихим та командою фільму-лавреата кінопремії «Оскар-2024» «20 днів в Маріуполі» — продюсеркою Василисою Степаненко і фотографом Євгеном Малолєткою, які поділилися своїм досвідом документалістики та розповіли про виклики професії в умовах війни. Також у межах фестивалю продюсерка Олександра Кравченко провела лекцію про продюсування документальних фільмів.

Цьогоріч до шортліста фестивалю увійшли 8 короткометражних документальних стрічок: «Гуляю» Дарії Журавель, «Пацики» Бориса Малюги, «Мовний бар’єр» Жори Папояна, «Скарби прадавнього Прута» Славка Гамаля, «Пундик» Соф’ї Василенко і Христини Поліщук, «Вовчик Громовержець» Кирила Свєташова, «VITA» Віти Стойкової та «Софія» Станіслава Гуренка.

Конкурсні роботи оцінювали журналістка Associated Press, продюсерка фільму «20 днів у Маріуполі», лауреатка Пулітцерівської премії та Національної премії імені Т. Шевченка Василиса Степаненко, кінорежисер, сценарист, продюсер, співзасновник кінооб’єднання «Вавилон'13», режисер фільму «Одного літа в Україні» Володимир Тихий, режисерка, сценаристка, лауреатка Національної кінопремії «Золота Дзиґа» та Національної премії кінокритиків «Кіноколо», авторка фільму «Пісні землі, що повільно горить» Ольга Журба, режисер, продюсер, сценарист, член Української кіноакадемії, автор фільму «Бачення метелика» Максим Наконечний, головна режисерка й керівниця відділу візуального виробництва hromadske, продюсерка фільму «Рік тигра» Анастасія Камінська та креативний продюсер відділу візуального виробництва hromadske Костянтин Шафаренко.

Нагадаємо, конкурс «Ліфт» було засновано до десятиріччя hromadske.

У 2023 році головний приз конкурсу отримав фільм «Родинна історія» режисера Олексія Чубуна. Також роботу під назвою «Будинок 359-й» режисерки Алли Мітюкової відзначило журі від Чеського центру. Відзнаку від фестивалю Kharkiv MeetDoc отримали картина «Паперовий лицар», над якою працювали Олександр Хоменко та Дмитро Шовгель, та стрічка режисера Жори Папоян «Мій Хрест».

Минулого року перше місце присудили стрічці «Алло, я на горі» Лізи Пирожкової, друге місце — роботі Марії Хомутіної «SPIRIT», а третє — фільму «Оазис» Алли Мітюкової. 

Фото: hromadske

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
427
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду