На тлі загострення відносин із США рівень довіри до Зеленського зріс до 67%, — КМІС

На тлі загострення відносин із США рівень довіри до Зеленського зріс до 67%, — КМІС

7 Березня 2025
1145
7 Березня 2025
15:13

На тлі загострення відносин із США рівень довіри до Зеленського зріс до 67%, — КМІС

1145
За даними КМІС, у першій половині лютого 2025 року 57% респондентів говорили про довіру до Зеленського.
На тлі загострення відносин із США рівень довіри до Зеленського зріс до 67%, — КМІС
На тлі загострення відносин із США рівень довіри до Зеленського зріс до 67%, — КМІС

У період 14 лютого — 4 березня 2025 року рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського зріс до 67%, а частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

До загострення відносин України і США у першій половині лютого 2025 року 57% респондентів говорили про довіру до Зеленського, а 37% — про недовіру.


Графік КМІС

Згідно з опитуванням, довіра до президента дещо нижча на сході України (60% опитаних довіряють і 36% не довіряють), тоді як на заході, півдні та в центрі 66–69% респондентів довіряють і 28–30% не довіряють йому.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що основною причиною єднання і підвищення довіри до президента є не атаки на нього персонально.

«Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну і всіх українців. Безумовно, твердження, що нібито Україна "спровокувала" Росію чи несе відповідальність за вторгнення, що взагалі Росію не варто називати "агресором", ведення перемовин без участі України, голосування США "проти" резолюції в ООН та інше зовсім розходяться з громадською думкою українців. І на цьому тлі, зокрема, з боку США практично відсутня критика Росії чи тиск на неї», — пояснив Грушецький.

КМІС провів опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 14 лютого — 4 березня 2025 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом було опитано 1029 респондентів від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, підконтрольній уряду України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%. За умов війни додається певне систематичне відхилення, але КМІС вважає, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

Нещодавно компанія Gradus Research також зауважила, що підтримка Зеленського «суттєво зросла» на тлі напруженої зустрічі американського і українського президентів у Білому домі 28 лютого. За даними її соціологічного дослідження за 1 березня, про підтримку президента заявили 49% опитаних.

Нагадаємо, 19 лютого президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського «коміком» та «диктатором без виборів» і звинуватив у небажанні проводити вибори. Він також заявив, що Володимир Зеленський має начебто лише 4% підтримки серед українців.

У відповідь Зеленський сказав, що дані про 4% — це російська дезінформація, а Трамп, «на жаль, живе в цьому дезінформаційному просторі». Він послався на дані опитування КМІС, за якими станом на першу половину лютого 2025 року президенту довіряли 57% опитаних українців.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс звинуватив Зеленського в нібито «поливанні брудом» Трампа в медіа і сказав, що це «жахливий спосіб вести справи» з новою адміністрацією США.

28 лютого президент України Володимир Зеленський посперечався з президентом США Дональдом Трампом та віцепрезидентом Джей Ді Венсом щодо російсько-української війни на спільному брифінгу в Білому домі у Вашингтоні. Після цього Зеленський достроково покинув Білий дім, а підписання угоди про копалини, як і спільну пресконференцію з Трампом, було скасовано.

Світові медіа відреагували на суперечку Трампа і Зеленського в Білому домі 28 лютого. Журналісти відзначили безпрецедентність ситуації та зауважили, що такі напружені переговори раніше, як правило, відбувалися поза камерами. «Детектор медіа» зібрав кілька публікацій за посиланням.

Читайте також:

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1145
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
введіть ваше імя
30 дн. тому
Знову Игоряша занив про "безхребетних" що не вибрали бойка і путіна замість Зеленського. І посміли 3-и роки опиратись знищити сотню тис москалів, які напали. Оце у нього прояв "безхребетності" називається. Видно від Медведчука кишенькові ніяк не закінчаться. Звичайно або Росія або Україна і розповіді про мир це щоб могли пояснити деякі як зброю москалям віддавали, а тепер розказують "українці не такі" "жиди керують" "миру не хочуть", а москаль ракети пускає по "хребетних" игоряшах в тому числі.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду