52% українців проти будь-яких територіальних поступок, — опитування КМІС

52% українців проти будь-яких територіальних поступок, — опитування КМІС

10 Червня 2025
1
800
10 Червня 2025
17:38

52% українців проти будь-яких територіальних поступок, — опитування КМІС

1
800
Готові прийняти певні територіальні втрати – 38% українців.
52% українців проти будь-яких територіальних поступок, — опитування КМІС
52% українців проти будь-яких територіальних поступок, — опитування КМІС

52% українців категорично проти будь-яких територіальних поступок (у лютому 2025 року таких було 50%). Готові прийняти певні територіальні втрати – 38% респондентів (у лютому 2025 року – 39%). Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 15 травня – 3 червня.

Фото: КМІС

Також 68% українців проти офіційного визнання окремих територій України частиною Росії. Готові прийняти окупацію окремих територій — 24% українців. Також абсолютна більшість – 78% – відкидає передачу під контроль Росії територій, які контролює Україна. Готові прийняти – лише 15% респондентів.

Соціологи КМІС зауважують, що єдиний варіант, де принаймні є простір для дискусій – де-факто визнання контролю Росії без визнання де-юре. Навіть у цьому випадку 43% готові прийняти, а категорично проти – 48%. 

У КМІС дійшли висновку, що українці зберігають здорову гнучкість і навіть у контексті контролю територій готові до обговорення компромісного варіанту визнання де-факто контролю Росії без його визнання де-юре.

Крім цього, результати свідчать про те, що коли зараз українці обговорюють «територіальні поступки», то переважно вони інтерпретують їх як фактичне визнання, що Росія тимчасово контролює певні території, а Україна і світ цього не визнають.

Фото: КМІС

У всіх регіонах (тобто і на Заході, і в Центрі, і на Півдні, і на Сході) переважна більшість респондентів (64-71%) відкидає варіант з офіційним визнанням окупації. Аналогічно абсолютна більшість незалежно від регіону (76-80%) відкидає передання під контроль Росії неокупованих територій.

Також згідно з опитуванням КМІС, 82% українців категорично відкидають «мирний план» Росії та лише 10% — готові його прийняти. Ще 8% відповіли, що їм важко сказати. 

Респондентам зачитували лише 6 пунктів російського «мирного плану», хоча реальний меморандум містить більшу кількість пунктів і жорстких вимог до України. 

«Тобто у разі ознайомлення респондентів з повним переліком пунктів Меморандуму, скоріше за все, ми б мали ще вищий % тих, хто категорично проти», — вважають у КМІС.

Фото: КМІС

КМІС провів опитування упродовж 15 травня – 3 червня 2025 року, до якого за власною ініціативою додав запитання про готовність до територіальних поступок, а також провів експеримент, як різні інтерпретації «територіальних поступок» впливають на результати.

Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів у всіх регіонах підконтрольних уряду України було опитано 2004 респондентів віком від 18 років.

Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки обсягом 2004 респондентів не перевищує 2,9%. Похибка для вибірки обсягом близько 500 респондентів не перевищує 5,8%.

Нагадаємо, останнє опитування КМІС засвідчило, що наразі 60% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде необхідно. Ще 6% готові терпіти один рік.

Фото: Pexels

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
800
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Що знову?
11 дн. тому
Давно не було цих маніпуляцій з "опитування думки", де влада закидає "тему" "здаватись ціною". Немає ніякого вибору "віддати території і мир". Це звичайна реклама бажань "еліти", яка відчуває недобре з бусифікацією що не протягнуть до "заверення війни трампом" і з копалин треба платити, а самі участі брати не хочуть, оплачена пропаганда дурниць провокативних як прапорець "лгбт" сьогодні на каналі Київ24.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду