Комітет свободи слова ініціює зустріч з МКСК через зупинку видачі листів на виїзд медійникам

Комітет свободи слова ініціює зустріч з МКСК через зупинку видачі листів на виїзд медійникам

27 Лютого 2025
528
27 Лютого 2025
16:28

Комітет свободи слова ініціює зустріч з МКСК через зупинку видачі листів на виїзд медійникам

528
Ярослав Юрчишин погоджується, що діючу систему потрібно міняти, але не методом зупинки культурної та медійної дипломатії, і навіть на перехідний період треба мати якесь рішення.
Комітет свободи слова ініціює зустріч з МКСК через зупинку видачі листів на виїзд медійникам
Комітет свободи слова ініціює зустріч з МКСК через зупинку видачі листів на виїзд медійникам

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин ініціює зустріч із представниками Міністерства культури та стратегічних комунікацій щодо питань перетину кордону представниками медіа. Про це він повідомив у фейсбуці.

Як пояснив Юрчишин у коментарі «Детектору медіа», головне питання, яке він планує порушити на цій зустрічі, — це зрозуміти логіку та пропозиції МКСК. «Виходячи з цих пропозицій, можна буде шукати відповіді й на інші питання», — каже нардеп.

Юрчишин погоджується, що якщо за діючою системою багато осіб, які отримали листи сприяння на виїзд, не повернулись до України, то цю систему треба міняти. «Але не методом зупинки культурної та медійної дипломатії. Тому навіть на перехідний період треба мати якесь рішення. Над цим і будемо працювати», — сказав голова комітету.

Нагадаємо, напередодні ввечері Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК) повідомило, що з 3 березня призупиняє видачу листів для сприяння виїзду військовозобов'язаних митців та медійників за кордон. Це рішення пояснюють тим, що через прогалини в законодавстві частина людей, які отримали лист сприяння на тимчасовий виїзд, вчасно не поверталася до України.

За даними джерел «Детектора медіа», МКСК не має статистичних даних, скільки людей, які виїхали за листами сприяння, не повернулися вчасно до України, проте веде облік виданих листів. 

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Раніше міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький повідомляв, що до України не повертається кожен п'ятий діяч культури, який виїжджає за кордон за дозволом від МКСК.

Ще у вересні міністр Микола Точицький казав, що необхідно створити умови, за яких українські митці зможуть безперешкодно виїжджати за кордон з метою популяризації України.

Фото: фейсбук-сторінка Ярослава Юрчишина

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
528
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду