![Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців](/doc/images/news/archive/2021/238259/i75_ArticleImage_238259.webp)
Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців
Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців
![Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців](/doc/images/news/archive/2021/238259/ArticleImage_238259.webp)
![Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців Гендиректорка МПІУ: Канали «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, адже вони мовлять не для виборців](/doc/images/news/archive/2021/238259/i75_ArticleImage_238259.webp)
Канали іномовлення «FreeДом» і «Дім» не є політично заангажованими, оскільки українські виборці — не їхня цільова аудиторія. Про це сказала генеральна директорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Бін в інтерв'ю для каналу Zusammen.TV.
На запитання головної редакторки Zusammen.TV Лариси Мартюшевої про реакцію на закиди про те, що українське іномовлення нібито не бере до уваги опозицію і транслює лише президентську точку зору, Юлія Бін відповіла:
«Нам закидають, що не представлена опозиція на каналі "FreeДом". А скажіть, будь ласка, якщо у нас немає мовлення в Україні? Нас можна побачити в ютубі, наприклад, на ОТТ-платформах. Наприклад, в ютубі 7–10% дивиться нас з України. Я розумію, що люди, які розуміють мову, можуть щось подивитися, але наш глядач не є виборцем».
На уточнення Лариси Мартюшевої про те, що канали іномовлення можуть бути певним інструментом впливу на українських виборців, які нині перебувають за кордоном, гендиректорка МПІУ відповіла, що «це контент не для них», хоч вони й можуть його переглядати.
Окрім цього, за її словами, канали іномовлення у своїх сюжетах не вказують приналежність спікерів до конкретної політичної партії.
«Коли ми пишемо спікера якогось, то не даємо йому ознаки якоїсь політичної партії. Якщо у нас є депутат від "Слуги народу", який зараз в ПАРЄ представляє Україну, ми пишемо, що це представник України в ПАРЄ. Ми не пишемо, що це депутат від "Європейської солідарності" чи від "Слуги народу". Тому я думаю, що сам наш контент каже про те, що це не якась політична заангажованість. А те, що ми транслюємо звернення нашого президента, я не розумію, чому ми не можемо цього робити, це нормально», — вважає Юлія Бін.
Нагадаємо, згідно з моніторингами «Детектора медіа» в листопаді, жовтні та вересні 2024 року, серед політиків в ефірі каналу «FreeДом» не було жодного представника інших партій, окрім «Слуги народу» та представників з Офісу президента.
У грудні Інститут масової інформації опублікував дослідження «Внутрішнє іномовлення України. На кого мовлять державні телеканали “Дім” і “FreeДом”», у якому спробував дати відповідь, наскільки ефективним є українське іномовлення. У ньому йшлося про те, що російськомовний «FreeДом» представлений на всіх майданчиках усередині України, а «Дім» виготовляє здебільшого українськомовний розважальний контент, тож «ці державні й, відповідно, лояльні до влади телеканали якщо і мають вплив на аудиторію, то на внутрішню українську».
Невдовзі МПІУ оприлюднило свою відповідь на це дослідження. У держпідприємстві вважають, що матеріал містить низку тез і висновків щодо діяльності МПІУ, які не відповідають дійсності, а також неповну і неточну інформацію, часто подану відокремлено від контексту.
Зокрема, в МПІУ стверджують, що теза про «внутрішнє іномовлення» не відповідає дійсності, а порівняння телеканалів «Дім» та «Freeдом» із загальноукраїнськими телеканалами є некоректними, адже в Україні каналу «Freeдом» у кабельних мережах немає, а телеканал «Дім» присутній лише в окремих районах Донецької області.
Там також зауважили, що 90% переглядів ютуб-каналів «FreeДом» та «FreeДом.Live» фіксують з-за кордону, з них понад 60% — з Росії, решта — Казахстан, Узбекистан, Білорусь, країни Балтії, Німеччина, Ізраїль.
Фото: «Детектор медіа»
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)