«Схеми» ідентифікували численних кубинців у складі армії РФ, їхні бази та місця служби

«Схеми» ідентифікували численних кубинців у складі армії РФ, їхні бази та місця служби

14 Лютого 2025
340
14 Лютого 2025
09:48

«Схеми» ідентифікували численних кубинців у складі армії РФ, їхні бази та місця служби

340
Журналісти отримали від джерел у ЗСУ копії документів кількох кубинців, проаналізували сотні профілів у соцмережах та супутникові знімки, а також порозмовляли з одним полоненим кубинцем.
«Схеми» ідентифікували численних кубинців у складі армії РФ, їхні бази та місця служби
«Схеми» ідентифікували численних кубинців у складі армії РФ, їхні бази та місця служби

Журналісти проєкту «Схеми» виявили сотні громадян Куби у складі російської армії та ідентифікували частину з них, встановивши, як вони потрапляють у підрозділи, їхні бази тренування та місця проходження служби.

«Схеми» отримали від джерел у ЗСУ копії документів декількох кубинців у складі російських підрозділів.

Журналісти також проаналізували сотні профілів у соцмережах громадян Куби, що воюють проти України, в тому числі на основі копій паспортів, опублікованих раніше розслідувачами InformNapalm. Цей аналіз допоміг встановити приналежність кубинців до російських підрозділів та грошове забезпечення.

Зіставивши дані соцмереж із супутниковими знімками, журналісти також встановили, де саме проходять підготовку кубинські найманці.

Так, фото і пости одного кубинця вивели «Схеми» на військову частину в Тулі, де базується 51-й парашутно-десантний полк 106-ї десантної дивізії, підрозділи якої брали участь у боях за Бахмут. Інший найманець з Куби приписаний до російської військової частини в Ростовській області, особовий склад якої перебував, зокрема, на Луганщині. Цю ж в/ч раніше українська військова розвідка називала місцем служби непальських найманців. Інша військова частина, де проходять підготовку найманці, розташована поблизу села Слободка в Тульській області.

У соцмережах журналісти знайшли свідчення загибелі одного з кубинських найманців на Бахмутському напрямку, його поховали під Москвою. Декілька кубинців публікували фото з позицій на лівобережжі Херсонщини і відкрито демонстрували проросійські погляди.

Майже всі встановлені журналістами найманці з Куби мають знаки розрізнення саме повітряно-десантних військ Росії. При цьому багато хто залишає на одязі символіку, пов’язану зі своєю країною.

Журналісти з’ясували, що деякі кубинці потрапляють на війну внаслідок обману, частина з них воює з Україною заради грошей (їм обіцяли близько 2000 доларів щомісяця протягом року), а деякі також з ідеологічних міркувань як наслідок тривалої дружби Росії та Куби.

Журналістам вдалось поговорити з одним полоненим кубинцем — 36-річним Франком Даріо Яроссеєм Манфуґою. Він розповів, що шукав заробіток і відгукнувся на оголошення про пошук різноробів. Заповнив анкету, переслав дані паспорта і полетів у Росію, думаючи, що влаштовується на роботу на будівництві. Згодом нібито підписав контракт на службу в армії РФ, але, за його словами, не зрозумів цього, бо документ був російською мовою. Коли йому видали військове спорядження, захотів відмовитися і разом з іншими кубинцями спробував протестувати, але їх за відмову підкорятись позбавляли їжі.

Дослідник з Куби Орландо Ґутьєррез-Боронат у коментарі журналістам висловив оцінку, що на боці Росії можуть воювати, ймовірно, близько 5 тисяч кубинських найманців. При цьому, як ідеться в розслідуванні, кубинський уряд публічно засуджує цю практику, але не вдається до дієвих кроків, щоб покарати найманство.

Нагадаємо, раніше команда OSINT-аналітиків Deepstate ідентифікувала російського командира, який у червні 2024 року наказав підлеглим обезголовити українського військовополоненого.

Торік «Схеми» ідентифікували російських саперів, які густо замінували окуповану раніше частину Харківщини. Крім того, журналісти дослідили, що серед засобів, які використовували російські сапери, були заборонені міжнародними конвенціями типи протипіхотних мін.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
340
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду