![Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС](/doc/images/news/archive/2021/238177/i75_ArticleImage_238177.webp)
Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС
Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС
![Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС](/doc/images/news/archive/2021/238177/ArticleImage_238177.webp)
![Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС Майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України, — КМІС](/doc/images/news/archive/2021/238177/i75_ArticleImage_238177.webp)
69% опитаних українців вважають, що зупинка фінансування проєктів від USAID матиме деякі або значні негативні наслідки для України. Водночас 59% вбачають у цьому елемент справедливості, вважаючи, що деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами». Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного на початку лютого.
22% опитаних переконані, що призупинка фінансування USAID матиме значний негативний вплив, адже фінансовані проєкти робили істотний внесок у розвиток України. Натомість 12% вважають, що це не матиме особливих наслідків для України, оскільки проєкти переважно проїдали гроші чи займалися непотрібним справами.
Найбільше ж респондентів (47%) думають, що буде деякий негативний вплив, але водночас вони вважають, що це справедливе покарання для тих, хто проїдав гроші чи займався непотрібним справами.
Ще 19% українців не визначилися щодо цього питання.
КМІС відзначає, що попри деякі коливання, загалом ставлення до зупинки фінансування від USAID є досить подібним і всюди доволі двозначним, незалежно від регіону.
Соціологи також додали, що українці переважно були і є слабко поінформованими про проєкти.
Дослідження проходило 4-9 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Формальна похибка не перевищує 4,1% для показників близько 50%, 3,5% для показників біля 25%, 2,5% для показників біля 10%, 1,8% для показників, близьких до 5%. За умов війни до формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
За даними Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: AdobeStoke
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)