Як досвід роботи у державних проєктах допомагає будувати успішну комунікацію в креативній агенції

Як досвід роботи у державних проєктах допомагає будувати успішну комунікацію в креативній агенції

12 Лютого 2025
284
12 Лютого 2025
15:00

Як досвід роботи у державних проєктах допомагає будувати успішну комунікацію в креативній агенції

Алєся Діденко
комунікаційна директорка агенції Kyifornia, екскерівниця комунікацій проєкту «Дія»
284
Колишня комунікаційниця «Дії» — про те, як створити сервіс для всіх, поєднати державу, бізнес і людей та якими мають бути комунікації.
Як досвід роботи у державних проєктах допомагає будувати успішну комунікацію в креативній агенції
Як досвід роботи у державних проєктах допомагає будувати успішну комунікацію в креативній агенції

Алєся Діденко, комунікаційна директорка агенції Kyifornia, екскерівниця комунікацій проєкту «Дія»

Три роки я присвятила роботі в команді Мінцифри, де була радницею віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, була відповідальною за всі комунікації за проєктом «Дія». Це були роки інтенсивного розвитку, де я на практиці зрозуміла, як побудувати довіру між державою, людьми, бізнесом і медіа, й що необхідно для того, щоб донести важливі повідомлення мільйонам людей.

Уже рік я очолюю комунікаційний департамент у креативній агенції Kyifornia, яка реалізовує проєкти переважно для держави, а також для бізнесу та громадських організацій. Тому сьогодні я хочу поділитися, чому досвід роботи в державних проєктах є великою перевагою, як він допомагає вибудовувати успішну комунікацію в креативній агенції та що важливо враховувати під час роботи над соціальними та бізнес-проєктами.

Робота з державою: від комунікацій до трансформацій

Робота над проєктом «Дія» стала для мене унікальним досвідом. Я побачила, як працюють державні механізми на найвищому рівні: від створення концепції до реалізації інформаційних кампаній. Це також був виклик — подолати бар’єри бюрократії та навчитися ефективно координувати різні державні установи, організації та бізнес.

До речі, для швидкого впровадження цифровізації в міністерствах і державних установах Михайло Федоров впровадив так званих CDTO. Це його заступники з цифрової трансформації, які змінювали систему та налагоджували роботу на місцях. А ми з керівником із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстиславом Баніком робили все можливе, щоб про «Дію» знали у всьому світі. За три роки роботи з одного мільйона користувачів «Дія» досягла 20 мільйонів, про застосунок дізналися на Таймс-сквер, «Дія» стала одним із провідних сервісів країни, а Україна — одним із взірців цифровізації у світі.

Під час роботи в Мінцифрі ми змінювали не лише інструменти, але й підхід до комунікацій. Нам вдалося створити зрозумілі, прості та людяні ключові повідомлення, які достукувалися до мільйонів українців, роблячи державні послуги доступнішими. Цей досвід зараз є моїм основним інструментом у роботі з соціальними та бізнес-проєктами.

Сила контактів і зв’язків

Однією з найбільших переваг роботи в державних проєктах стали контакти. За три роки я налагодила співпрацю з міністерствами, ОДА, державними установами, міжнародними організаціями, бізнесами, національними та регіональними засобами масової інформації. Це не просто зв’язки, це мережа людей, яким я можу довіряти, а вони — мені.

Наприклад, під час роботи над кампанією з кібербезпеки для Фонду цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global в Україні) ми швидко налагодили співпрацю з РНБО, а також залучили Міністерство освіти й науки для створення освітнього уроку з кібербезпеки для школярів, долучили «Київ цифровий», «Освіторію», Viber, «Укрзалізницю», «Київський метрополітен», лідерів думок, онлайн-медіа, телебачення тощо. Завдяки цим контактам комунікаційна кампанія від Kyifornia стала не просто інформаційною, а освітньою та системною.

Соціальний вплив як ключова мотивація

Робота над державними проєктами навчила мене орієнтуватися на реальні потреби людей. Соціальні проєкти мають особливу специфіку — вони не просто повинні бути цікавими, вони мають розв’язувати реальні проблеми.

Так, у рамках першої хвилі кампанії «Україна для кожної дитини» для Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей (створений за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Першої леді Олени Зеленської та за підтримки Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн як консультативно-дорадчий орган КМУ) та UNICEF ми співпрацювали з Міністерством соціальної політики, щоб висвітлити важливість сімейних форм виховання. А у проєкті для Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) ми працювали над кампанією, яка підвищувала обізнаність про важливість запобігання домашньому насильству. Наразі в рамках кампанії для DiXi Group ми долучили Міністерство енергетики та створили платформу для взаємодопомоги під час енергетичної кризи.

Кожен із цих проєктів доводить, що креативність у соціальних кампаніях має завжди бути спрямована на результат. Соціальний вплив є потужним мотиватором, і я пишаюся, що наша агенція реалізує проєкти, які змінюють суспільство.

Довіра бізнесу до держави: зміни можливі

Коли я працювала в «Дії», перед нами стояв виклик змінити ставлення бізнесу до держави. Український бізнес часто вважав державу складною бюрократичною системою, але «Дія» довела, що партнерство можливе. Ми залучили понад 4 000 бізнесів, що інтегрувалися з застосунком, роблячи життя людей зручнішим.

Цей досвід зараз працює і для нашої агенції. Бізнеси, з якими я співпрацювала в «Дії», довіряють мені, й це дозволяє залучати їх до наших проєктів і створювати для них окремі комунікаційні кампанії. Ми працюємо, щоб створювати кампанії, які розв'язують не лише бізнес-завдання, а й суспільні проблеми.

Людяність як головний принцип комунікації

Досвід у державних і соціальних проєктах дає більше, ніж просто професійні знання. Він розширює горизонти та формує нове розуміння того, як можна впливати на суспільство.

Для мене успіх кампанії завжди залежить від трьох ключових принципів:

  • Розуміння аудиторії. Завжди орієнтуватися на реальні потреби людей.
  • Побудова довіри. Важливо бути чесним і відкритим, адже це головний інструмент довготривалих зв’язків.
  • Людяність. У будь-якій кампанії важливо не забувати про прості, близькі кожному ключові повідомлення.

І це те, що робить нашу роботу не просто ефективною, а по-справжньому значущою. Ми створюємо не просто кампанії, а проєкти, які змінюють суспільство на краще. І для мене це найкраща мотивація.

Ілюстрація: pixabay.com

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
284
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду