Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Криму

Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Криму

22 Січня 2025
371
22 Січня 2025
18:16

Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Криму

371
Більшості з них повернули їхні історичні кримськотатарські назви.
Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Криму
Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Криму

Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти в Автономній Республіці Крим. Більшості з них повернули їхні історичні кримськотатарські назви. Про це повідомило Представництво Президента України в АРК з посиланням на указ № 49 від 17 січня 2025 року «Про перейменування деяких географічних об’єктів».

У відомстві повідомили, що представництво спільно з Українським інститутом національної пам’яті долучилися до роботи над проєктом постанови, беручи участь у робочих консультаціях із залученням зацікавлених сторін. Перелік запропонованих для перейменування об’єктів узгодили відповідно до вимог законодавства.

Так, у Криму перейменували:

  • урочище Аврорівка — на урочище Башбек;
  • балку Артемівка — на балку Тока;
  • урочище Багратіонове — на урочище Конрат;
  • річку Воронцівка — на річку Кучук-Чатирлик;
  • залізничну станцію Кіровське — на залізничну станцію Іслям-Терек;
  • Красногвардійський канал — на Курманський канал, його Красногвардійське відгалуження — на Курманське відгалуження;
  • залізничну станцію Краснопартизанськ — на залізничну станцію Борангар;
  • залізничну станцію Красноперекопськ — на залізничну станцію Яни Капу;
  • залізничну станцію Краснофолотське — на залізничну станцію Ічкі;
  • урочище Краснофлотське — на урочище Кайнаш;
  • Кутузовський фонтан — на джерело Сюнгу-Су;
  • урочище Лазо — на урочище Кирмачи;
  • урочище Ломоносове — на урочище Бай-Когенлі;
  • урочище Передове — на урочище Туп-Тархан;
  • урочище Полюшкине — на урочище Бурчи;
  • балку Полюшкіна — на балку Бурчи;
  • урочище Правдине — на урочище Ак-Таш;
  • урочище П’ятирічка — на урочище Копійка;
  • Суворовський дуб — на Дуб «Чотири брати»;
  • Червоний камінь — на Кизил-Таш;
  • урочище Чкалове — на урочище Біюк-Карджав. 

«Деколонізація, зокрема й деколонізація топоніміки, є важливою частиною української політики пам’яті, а повернення історичних назв у Криму прямо пов’язано з забезпеченням прав корінних народів України», — зазначили в представництві.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Мінреінтеграції повідомило про те, що географічним об’єктам у тимчасово окупованому Криму, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування, повернуть історичні назви. Підготовка цього рішення триває на виконання закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

У лютому 2024-го постійна представниця Президента України в АРК Таміла Ташева під час брифінгу повідомила про те, що на рівні уряду триває робота над зміною топонімічних назв на Кримському півострові, що були перейменовані після депортації кримськотатарського народу. Окрім цього, за її словами,  уряду і профільним відомствам доручать додати в освітні програми більше інформації про історію кримськотатарського народу, Криму, розвиток кримськотатарської мови і літератури.

Нещодавно учасники першого у 2025 році засідання Ради з питань когнітивної деокупації Криму обговорили питання меморіалізації українських військових із Криму та збереження пам'яті про інших полеглих захисників України. Під час засідання також вирішили, що представництво президента разом з Українським інститутом національної пам'яті «бере у роботу питання демонтажу меморіальних знаків, встановлених російською владою у Криму».

Читайте також:

Ілюстрація: Представництво президента України в АРК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
371
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
2 год. тому
Є корумпованим чим зайнятись. А ще безхребетні б здивувались, скількі так званих, органів влади і прокуратур Криму Донецька Луганська справно працює на підконтрольній території. Не дивно, що потужність корупції в Україні перевищіла навіть інші сепарськи анклави: КНДР Придністров'є Карабах Абхазія ДыНыРы-ЛыНыРы. Жодна справжня нація в світі не має такої корупції. Жодні представники справжньої нації не прагнуть так красти в середині своєї нації. Щож, команда Трампа виконує обіцяне і Україна швидко отримає вікно можливостей, яке так звані патріоти назвали: "після війни". Готові безхребетні виконувати свої зобов'язання, чи знову, по юдейськи пропітляють? Як один юдей грав на роялі своїм чимось там. Зовні - ніби і грає, але ж звуку не було. Бо без віагри не було потужності, щоб на клавіши натиснути.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду