Артем Біденко став президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів

Артем Біденко став президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів

22 Січня 2025
753
22 Січня 2025
12:56

Артем Біденко став президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів

753
Ключовим викликом для себе на новій посаді Біденко бачить завдання «зробити читання great again».
Артем Біденко став президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів
Артем Біденко став президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів

Новим очільником Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) став Артем Біденко. Про це повідомила організація і розповів сам Біденко «Детектору медіа». Попередній керівник організації Олександр Афонін пішов з посади у березні 2024 року. Останні десять місяців обов’язки президента УАВК виконував засновник та гендиректор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький

Артем Біденко має досвід роботи у сфері медіа та комунікацій, зокрема на керівних посадах у державному секторі — обіймав посади державного секретаря Міністерства інформаційної політики України та Міністерства культури, молоді та спорту України. Також є експертом з політичних комунікацій та політичного маркетингу, співавтором урядової Концепції популяризації та просування інтересів України у світі, був менеджером запуску національного бренду UkraineNow.

У коментарі «Детектору медіа» новообраний президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів розповів: «У 2005 році наша команда провела велику і відому кампанію “Кохаймося!”, але мало хто знає, що ми вагалися і думали обрати інший варіант — дуже класний креатив на підтримку читання. З того часу у мене є незакритий гештальт максимально докластися, щоб читання стало модним, стильним, популярним (власне я сам люблю читати). В Міністерстві інформаційної політики свого часу ми запустили велику програму для східних областей країни і у 2018 році, зокрема, разом з парламентським комітетом надрукували більше пів мільйона книжок. Для розуміння — це лише вдвічі менше, ніж того ж року надрукувала профільна структура, Інститут книги. З того часу я багато спілкуюся з видавцями, авторами, бачу ніші, які нам просто необхідно розвивати, зокрема, ветеранську літературу. Тобто вже довгий час стежу за проблемами та викликами ринку і розумію їх»

Ключовим викликом для себе на новій посаді Біденко вважає завдання «зробити читання great again». На його переконання, це вагома частина креативних індустрій, яка потребує уваги і підтримки. Причому дуже багатопланової — авторів, критиків, перекладачів, видавців і так далі. «Ну, і головне — потрібна популяризація читання, де роль держави має бути ключовою, а не “що ви від нас ще хочете”. Тому цей етап для мене — це можливість зробити наше суспільство кращим, сильнішим, інтелектуальнішим», — каже Біденко.

За його словами, в Асоціації розпочато роботу з реформування організації, однак говорити про конкретні плани щодо цього поки зарано. У першу чергу, на думку нового керівника, УАВК потребує перегляду стратегії розвитку та підходів до діяльності. Однак поки ситуацію ускладнює війна, обмеженість фінансування й те, що держава не виконує своїх зобов’язань щодо популяризації читання.

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) об’єднує видавців й авторів задля розвитку видавничої справи, щоб забезпечити рівність прав її учасників. Її діяльність спрямована на створення відповідного законодавчо-нормативного поля. Асоціація заснована в 1994 році, а з 2011 року отримала статус постійного члена Міжнародної асоціації видавців.

Нагадаємо, в Україні призупинено реєстрацію нових видавців, виробників книг та книгарень. Внесення нових записів до Держреєстру видавців припинено через набуття чинності законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про адміністративну процедуру”», яким, зокрема, змінені правила ведення реєстру.

Фото: Артем Біденко / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
753
Читайте також
11.02.2024 10:00
Ігор Кручик
для «Детектора медіа»
1 467
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду