Країни G7 звинуватили Кремль у таємних дезінформаційних кампаніях через мережу RT та Агенцію соціального дизайну
Країни G7 звинуватили Кремль у таємних дезінформаційних кампаніях через мережу RT та Агенцію соціального дизайну
Держави G7 звинуватили Кремль у фінансуванні секретних глобальних кампаній з дезінформації та впливу, які реалізуються за допомогою пропагандистського медіа RT та російської Агенції соціального дизайну (SDA). Відповідну заяву оприлюднили на сайті уряду Канади.
«G7 бере до уваги нещодавні заяви Сполучених Штатів, Сполученого Королівства та Канади, які викривають поточну таємну діяльність російського державного медіа RT і Агенції соціального дизайну (SDA). Ці заяви свідчать про те, що Кремль фінансував і керував таємними зусиллями цих організацій з підриву суспільств за допомогою глобальних кампаній дезінформації та впливу», — йдеться в заяві.
- Читайте також: Які методи підсанкційна російська організація АСД використовує для поширення російської пропаганди
Країни G7 зазначили, що RT та SDA використовують «оманливу тактику, спрямовану на використання соціальних і політичних проблем для поляризації та послаблення суспільств, підриву та делегітимізації обраних урядів і просування зловмисних інтересів Кремля». Це також передбачає відвертання уваги від скоєних звірств і гуманітарних криз, спричинених загарбницькою війною проти України.
«G7 ставиться до будь-яких іноземних маніпуляцій інформацією та втручання з найбільшою серйозністю. Члени G7 продовжуватимуть проливати світло на цю зловмисну діяльність, яка може включати підтримувану державою ворожу кібердіяльність, психологічні та інформаційні операції та таємний вплив», — додали в заяві.
Нагадаємо, 4 вересня Міністерство фінансів США ввело санкції проти медіагрупи «Россия сегодня» та її дочірніх компаній: «РИА Новости», RT, Ruptly і Sputnik, а також проти хакерського угруповання RaHDit. Санкції запроваджено через втручання цих структур Кремля у президентські вибори 2024 року. Під санкції США також потрапили головна редакторка RT Маргарита Симоньян, її заступники Єлизавета Бродська та Антон Анісімов, заступник директора англомовного мовлення Андрій Кіяшко, керівник проєктів цифрових медіа Костянтин Калашников та його підлегла Олена Афанасьєва.
Міністерство юстиції США також повідомило про те, що медіамережа зі штату Теннессі, яка виробляє шоу для відомих правих діячів, таких як Бенні Джонсон і Тім Пул, значною мірою фінансувалася російським державним телеканалом RT. У розсекреченому обвинувальному акті відомство стверджує, що співробітники RT укладали контракти і контролювали поширення тез Кремля популярними правими американськими діячами.
У відповідь головна редакторка RT Маргарита Симоньян сказала, що російський державний медіаресурс планує продовжити роботу на Заході, обходячи всі обмеження та санкції.
Невдовзі стало відомо, що США отримали докази участі пропагандистської мережі RT в операціях російської розвідки. Адміністрація американського президента Джо Байдена повідомила про плани оголосити масштабні зусилля, спрямовані на послаблення глобального впливу російського пропагандистського медіа RT і викриття його ключової ролі в операціях Кремля. За даними американської розвідки, російський уряд понад рік таємно впроваджував у RT підрозділ зі збору розвідданих.
Державний секретар США Ентоні Блінкен також повідомив, що діяльність російської медіамережі включає військові закупівлі. RT веде краудфандингову програму, через яку збирають кошти для «підтримки та постачання військового обладнання російським військовим частинам в Україні».
Вже 13 вересня Міністерство фінансів США оголосило про так звані блокуючі санкції проти російської медіагрупи «Россия сегодня» (RT) та її генерального директора Дмитра Кисельова. До чорного списку також потрапили юридична особа пропагандистського телеканалу іномовлення RT «ТВ-Новости», а також автономна некомерційна організація «Евразия» та її очільниця Неллі Парутенко.
Фото: Getty Images