![До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025](/doc/images/news/archive/2021/237096/i75_ArticleImage_237096.webp)
До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025
До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025
![До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025](/doc/images/news/archive/2021/237096/ArticleImage_237096.webp)
![До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025 До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025](/doc/images/news/archive/2021/237096/i75_ArticleImage_237096.webp)
Комітет літературної премії European Union Prize for Literature вдруге обрав Український інститут книги (УІК) як організацію, що має висунути національного номінанта на здобуття відзнаки. Наразі триває прийом заявок для участі у відборі. Про це повідомила пресслужба УІК.
Для зголошення на здобуття премії автори, видавці, агенти, перекладачі, культурні менеджери тощо мають заповнити аплікаційну форму до 17 січня 2025 року включно. Серед критеріїв:
- номінована книга має бути написана українською мовою, а її автор має бути громадянином України;
- номінована книга має підтримувати цінності ЄС щодо поваги прав людини, людської гідності, свободи, рівності та прав осіб, які належать до меншин;
- книга повинна мати високу художню якість і бути придатною для перекладу;
- номінована книга автора повинна бути опублікована не раніше жовтня 2023 року;
- номінована книга має бути найновішою опублікованою книгою автора;
- автор номінованої книги повинен видати загалом від 2 до 4 художніх творів (інші жанри не враховуються, за винятком випадків, коли автор уже відомий на міжнародному рівні завдяки цим публікаціям);
- автор номінованої книги на цей момент не може працювати в європейських інституціях;
- всі видані книги автора не повинні бути перекладені більше, ніж чотирма мовами;
- номінований твір має бути книжкою художньої прози — романом;
- автор номінованої книги повинен бути готовий брати участь у діяльності, пов'язаній з активностями EUPL щодо промоції видання в рамках премії.
Подані заявки розгляне робоча група з незалежних експертів та відбере одного номінанта від України на премію EUPL 2025. Список номінантів від країн-учасниць оприлюднять у лютому-березні 2025 року.
Нагадаємо, щорічна премія European Union Prize for Literature була заснована у 2009 році за підтримки Європейської комісії комітетом асоціацій, до якого входять Федерація європейських видавців (FEP) та Європейська та міжнародна федерація книготорговців (EIBF). Премія відзначає видатних авторів художньої літератури у країнах, які беруть участь у програмі ЄС «Креативна Європа».
Мета премії EUPL — надати видимість авторам, які перебувають на початку кар’єри у своїй країні і яким необхідне професійне міжнародне визнання.
У 2019 році лауреаткою EUPL стала українська письменниця Гаська Шиян з романом «За спиною», а в 2022 році спецвідзнаку премії здобула українська письменниця Євгенія Кузнєцова з її романом «Спитайте Мієчку».
Фото: Український інститут книги
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)