КМІС: 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% — в складі НАТО

КМІС: 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% — в складі НАТО

14 Січня 2025
398
14 Січня 2025
13:10

КМІС: 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% — в складі НАТО

398
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував дані трьох опитувань за 2024 рік, які ілюструють ставлення українців до ЄС, НАТО і США.
КМІС: 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% — в складі НАТО
КМІС: 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% — в складі НАТО

За даними КМІС, 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% хочуть бачити Україну в складі НАТО. Такими є результати опитування, яке проводили у травні 2024 року на замовлення NDI (Національний демократичний інститут).

У разі проведення референдуму щодо вступу до ЄС 68% серед усіх українців готові прийти на виборчі дільниці й віддати голос «за». У разі проведення референдуму щодо НАТО — також 68%. Відповідно до цього, 9% і 10% проголосували б проти. Такими є результати опитування за вересень 2024 року.

КМІС повідомляє, що у випадку ЄС є орієнтовно 22%, а у випадку НАТО — 16% тих, хто загалом бачить Україну в цих союзах, але з певних причин не хоче активно демонструвати цю позицію на референдумі.

У грудні 2024 року українців запитували про довіру до Європейського Союзу і НАТО. Так, ЄС довіряють 46% опитаних (не довіряють — 19%), а НАТО — 43% (не довіряють — 25%). У дослідженні зауважують, що є багато українців, які не довіряють або мають сумніви щодо ЄС та/або НАТО, але при цьому все одно бачать Україну в цих союзах.

«У всіх регіонах більшість хочуть бачити Україну в складні ЄС і НАТО, а також більшість готові це підтвердити голосуванням на референдумі. Тобто попри певні відмінності коректніше говорити про наявність консенсусу щодо руху до ЄС і НАТО», — наголосили у Київському міжнародному інституті соціології. 

Пріоритет ЄС чи НАТО

Більше українців хочуть насамперед бачити Україну в НАТО (46%), ніж у ЄС (22%). Хоча членство в обох союзах є важливим для більшості населення, проте пріоритет — у НАТО, йдеться у дослідженні.

КМІС звертає увагу на те, що за останній рік стало більше тих, хто говорить, що не треба мати за пріоритет членство в жодному союзі (12% у жовтні 2023 року і 22% у грудні 2024 року). Водночас стало менше тих, хто говорить про членство в НАТО (54% у жовтні 2023 і 46% зараз). 

Ставлення до США

Згідно з опитуванням, довіряють США — 40% українців, не довіряють – 23%. Ще 36% респондентів  мають невизначене ставлення. У регіональному вимірі найвищий рівень довіри до США є на заході України (47%), найнижчий — на сході України (38%). 

У публікації використані трьох опитувань за 2024 рік. Усі — проведені методом телефонних інтерв’ю і репрезентують доросле населення підконтрольних Уряду України територій.

Нагадаємо, що нещодавно КМІС опублікував дослідження про довіру до українських медіа. Згідно з його результатами, кількість опитаних, які довіряють українським медіа, склала 27% від загального числа респондентів. Про недовіру повідомили 42% учасників дослідження (решта 32% мають невизначене ставлення).

Фото: DPSU.GOV.UA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
398
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду