Зеленському довіряють більше половини українців, але недовіра зростала протягом 2024 року, — КМІС

Зеленському довіряють більше половини українців, але недовіра зростала протягом 2024 року, — КМІС

7 Січня 2025
932

Зеленському довіряють більше половини українців, але недовіра зростала протягом 2024 року, — КМІС

932
Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри лишається позитивним — +13%.
Зеленському довіряють більше половини українців, але недовіра зростала протягом 2024 року, — КМІС
Зеленському довіряють більше половини українців, але недовіра зростала протягом 2024 року, — КМІС

Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив результати власного опитування респондентів щодо довіри Президенту України, яке було проведено 2–17 грудня 2024 року. За цим опитуванням станом на грудень 2024 року 52% українців довіряли президенту Зеленському, не довіряли — 39%. Водночас 9% відповіли, що не можуть визначитися зі своїм ставленням. Такі дані опубліковані на сайті КМІС. 

«У кінці 2023 року 77% довіряли президенту, але до лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, а до травня 2024 року — до 59% (водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за вказаний період з 22% до 36%). До жовтня 2024 року ситуація стабілізувалася, проте між жовтнем і груднем 2024 рівень довіри знов почав знижуватися, хоча за рахунок не стільки тих, хто не довіряє, а тих, хто має невизначене ставлення до Президента (тобто між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра)», — йдеться в повідомленні.

«У питанні довіри Президенту ми як соціологи бачимо “спокусу” з боку ряду публічних осіб вдаватися до нещадної і безкомпромісної критики (особливо від тих, хто або “відчуває” наближення виборів (навіть якщо це об’єктивно не так), а також від окремих громадських активістів чи журналістів, які більше переймаються своєю “нішею”, ніж бажанням прогресу країни).

Зі свого боку ми нагадуємо, що в умовах повномасштабної війни Президент є не тільки “одним із політиків”, які діють у країні, але і уособленням критично важливої суспільної інституції. Розхитування довіри В. Зеленському дійсно знижує його майбутній потенціал і вагу як публічної особи, але також і завдає критичних ударів інституції Президента, що може призводити до втрати керованості. Навряд чи варто додатково пояснювати, які лиха можуть трапитися у разі делегітимізації та розпаду керованості інституції Президента та влади загалом», — ідеться в коментарі до результатів дослідження виконавчого директора КМІС Антона Грушецького.

Дослідження було проведено методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Було опитано 2000 респондентів  18 років і старше, які на момент опитування проживали на території України. До вибірки не включалися жителі ТОТ (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
932
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Viktor
20 год. тому
Брехня. Відсотків 15
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду