«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману
«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману
Президент України Володимир Зеленський дав тригодинне інтерв’ю американському блогеру Лексу Фрідману, яке було опубліковане 5 січня 2025 року. Подкаст Фрідмана з Зеленським зібрав два мільйони переглядів за 21 годину на каналі самого блогера, та ще майже півмільйони - на ютуб-каналі Офісу президента. Для порівняння інтерв’ю з президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм зібрало 3,5 за місяць, інтерв’ю з Такером Карсоном - 16 мільйонів переглядів за 10 місяців, з Ілоном Маском - 13 мільйонів за рік.
Саме інтерв’ю викликало різноманітні реакції в медіній спільноті, зокрема, завдяки неодноразовому використанню обсценної лексики Володимиром Зеленським, та контраверсійним запитанням, які ставил ведучий подкасту Лекс Фрідман. «Детектор медіа» звернувся до радника президента з питань комунікацій Дмитра Литвина, аби з’ясувати, чи затверджував Офіс президента теми або запитання американського подкастера до того, як відбулася розмова з українським президентом.
«З Лексом Фрідманом говорили в цілому про ідею інтервʼю, про загальні речі, наприклад, що він відчув, коли бував в Україні, або що говорять загалом в Америці в різних аудиторіях. Конкретні питання не обговорювали, заборонених тем не було, і по самій розмові з Лексом зрозуміло, що він питав те, що вважав за потрібне запитати. Ми ж дивились його подкасти. Більше уваги, насправді, пішло на технічні моменти, типу штучного інтелекту і безпомилковість для дубляжу. Президент загалом завжди підготовлений, він знав, який настрій у Лекса. Загалом вийшла важлива розмова, багато в чому глибока, зараз бачимо, що дуже активно розходиться, реально масштабно», - відповів Литвин.
Також він зазначив, що і під час інтерв'ю подружжя Зеленських для телемарафону «Єдині новин» ані питання, ані конкретні теми з ОП не узгоджувалися.
«Для марафону в інтервʼю так само конкретні питання не обговорювали, заборонених тем не було, і в ньому це видно теж по розмові, тому що спитали і про СЗЧ, і про вибори», - додав Литвин.
Нагадаємо, що на початку інтерв'ю Лекс Фрідман заявив, що розмова відбувалася сумішшю трьох мов, адже сам подкастер володіє російською. І додав, що цією мовою «говорить більшість населення України». В самому ж інтерв'ю президент Зеленський від пропозиції Фрідмана розмовляти російською відмовився. Інтерв’ю вийшло в трьох варіантах - дубльоване англійською та українською (за допомогою штучного інтелекту), а також в оригінальному вигляді, де співрозмовники говорять українською, англійською та російською. Подкастер також сказав, що цією розмовою хоче допомогти встановленню миру.
Під час бесіди президент Зеленський обговорив різні теми, зокрема НАТО і гарантії безпеки для України, військову допомогу від США, воєнний стан і вибори в Україні, участь КНДР у війні, інавгурацію Дональда Трампа та перспективи мирних переговорів. Також він розповів про свою родину, її долю під час Другої світової війни, а ще розкритикував позицію США за «багато розмов» та попереджень про ймовірний початок російської агресії наприкінці 2021-го та в січні 2022 року. На його думку, партнери України мали б запровадити санкції, які могли б зупинити Росію.
Фото: Офіс президента