Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману
Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману
Американський подкастер Лекс Фрідман на своєму ютуб-каналі опублікував раніше анонсоване тригодинне інтерв’ю з Президентом України Володимиром Зеленським. Українськомовну версію інтерв’ю опубліковано також на ютуб-каналі Офісу Президента України.
На початку інтерв'ю Лекс Фрідман заявив, що розмова відбувалася сумішшю трьох мов, адже сам подкастер володіє російською. І додав, що цією мовою «говорить більшість населення України». В самому ж інтерв'ю президент Зеленський від пропозиції Фрідмана розмовляти російською відмовився.
«Сьогодні було 73 ракетних удари по нас, загинули люди. Сьогодні було понад 100 дронів. Так, і це ж щоденна історія. Б'ють люди, які розмовляють російською. Б'ють по людях, яким ще нещодавно розповідали, що вони насправді захищають російськомовних. І тому я не поважаю ні керівника чи директора сьогоднішньої Росії, ні цей народ», — сказав Зеленський, додавши, що деякі моменти він зможе роз'яснити російською, якщо це буде потрібно.
Також у передмові до інтерв'ю Лекс Фрідман заявив, що мав на меті «відіграти свою маленьку роль у досягненні миру».
«Я вірю, що президенти Зеленський, Путін і Трамп мають зустрітися незабаром після 20 січня цього року і докласти всіх зусиль для перемовин про припинення вогню і гарантії безпеки, які відкриють шлях до довгострокового миру. Під час нашої розмови ми обговорили декілька таких ідей. Як я вже говорив, однією з моїх головних цілей було просування до миру. Ця поїздка до Києва та ця розмова були дійсно особливим моментом у моєму житті», — сказав журналіст.
За понад три години бесіди Володимир Зеленський обговорив різні теми, зокрема НАТО і гарантії безпеки для України, військову допомогу від США, воєнний стан і вибори в Україні, участь КНДР у війні, інавгурацію Дональда Трампа та перспективи мирних переговорів. Також він розповів про свою родину, її долю під час Другої світової війни, а ще розкритикував позицію США за «багато розмов» та попереджень про ймовірний початок російської агресії наприкінці 2021-го та в січні 2022 року. На його думку, партнери України мали б запровадити санкції, які могли б зупинити Росію.
Зеленський також сказав, що в разі вступу України в НАТО дія Альянсу може не поширюватись на окуповані території. Про це можна домовитись.
«НАТО — це означає сильні гарантії безпеки. Для всіх людей, для нас, частина гарантії безпеки», — сказав президент.
Він також розповів, що після початку вторгнення Росії Олександр Лукашенко телефонував і просив вибачення за те, що та використала територію Білорусі для вторгнення.
Що ж до участі КНДР у війні проти України Зеленський повідомив, що вже загинули або поранені близько 3800 північнокорейських військових.
Він також розкритикував Будапештський меморандум:
«Після того, як була окупована частина Донбасу і Криму, Україна відправила три рази впродовж кількох років листи всім гарантерам безпеки, всім членам Будапештського меморандуму. Що написано в меморандумі? Консультації, Україна проводить консультації, якщо порушено її територіальну цілісність. І всі повинні бути на консультаціях, всі повинні приїхати, повинні зустрітися терміново — Америка, Британія, Росія, Франція, Китай.
Чи хтось приїхав? Ні. Чи хтось відповів на ці листи офіційні? Хтось консультації провів? Ні. Чому? Та похеру. Це ж зрозуміло російською? От як російською було похеру, так і всім іншим гарантерам було похеру на цю країну, на цих людей, на ці гарантії безпеки».
Новина оновлюється.