Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману

Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману

5 Січня 2025
5679

Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману

5679
Інтерв’ю доступне двома мовами — українською та англійською. Розмова була продубльована за допомогою штучного інтелекту.
Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману
Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману

Американський подкастер Лекс Фрідман на своєму ютуб-каналі опублікував раніше анонсоване тригодинне інтерв’ю з Президентом України Володимиром Зеленським. Українськомовну версію інтерв’ю опубліковано також на ютуб-каналі Офісу Президента України.

На початку інтерв'ю Лекс Фрідман заявив, що розмова відбувалася сумішшю трьох мов, адже сам подкастер володіє російською. І додав, що цією мовою «говорить більшість населення України». В самому ж інтерв'ю президент Зеленський від пропозиції Фрідмана розмовляти російською відмовився. 

«Сьогодні було 73 ракетних удари по нас, загинули люди. Сьогодні було понад 100 дронів. Так, і це ж щоденна історія. Б'ють люди, які розмовляють російською. Б'ють по людях, яким ще нещодавно розповідали, що вони насправді захищають російськомовних. І тому я не поважаю ні керівника чи директора сьогоднішньої Росії, ні цей народ», — сказав Зеленський, додавши, що деякі моменти він зможе роз'яснити російською, якщо це буде потрібно.

Також у передмові до інтерв'ю Лекс Фрідман заявив, що мав на меті «відіграти свою маленьку роль у досягненні миру».

«Я вірю, що президенти Зеленський, Путін і Трамп мають зустрітися незабаром після 20 січня цього року і докласти всіх зусиль для перемовин про припинення вогню і гарантії безпеки, які відкриють шлях до довгострокового миру. Під час нашої розмови ми обговорили декілька таких ідей. Як я вже говорив, однією з моїх головних цілей було просування до миру. Ця поїздка до Києва та ця розмова були дійсно особливим моментом у моєму житті», — сказав журналіст.

За понад три години бесіди Володимир Зеленський обговорив різні теми, зокрема НАТО і гарантії безпеки для України, військову допомогу від США, воєнний стан і вибори в Україні, участь КНДР у війні, інавгурацію Дональда Трампа та перспективи мирних переговорів. Також він розповів про свою родину, її долю під час Другої світової війни, а ще розкритикував позицію США за «багато розмов»  та попереджень про ймовірний початок російської агресії наприкінці 2021-го та в січні 2022 року. На його думку, партнери України мали б запровадити санкції, які могли б зупинити Росію.

Зеленський також сказав, що в разі вступу України в НАТО дія Альянсу може не поширюватись на окуповані території. Про це можна домовитись.

«НАТО — це означає сильні гарантії безпеки. Для всіх людей, для нас, частина гарантії безпеки», — сказав президент.

Він також розповів, що після початку вторгнення Росії Олександр Лукашенко телефонував і просив вибачення за те, що та використала територію Білорусі для вторгнення.

Що ж до участі КНДР у війні проти України Зеленський повідомив, що вже загинули або поранені близько 3800 північнокорейських військових.

Він також розкритикував Будапештський меморандум:

«Після того, як була окупована частина Донбасу і Криму, Україна відправила три рази впродовж кількох років листи всім гарантерам безпеки, всім членам Будапештського меморандуму. Що написано в меморандумі? Консультації, Україна проводить консультації, якщо порушено її територіальну цілісність. І всі повинні бути на консультаціях, всі повинні приїхати, повинні зустрітися терміново — Америка, Британія, Росія, Франція, Китай.

Чи хтось приїхав? Ні. Чи хтось відповів на ці листи офіційні? Хтось консультації провів? Ні. Чому? Та похеру. Це ж зрозуміло російською? От як російською було похеру, так і всім іншим гарантерам було похеру на цю країну, на цих людей, на ці гарантії безпеки».

Новина оновлюється.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5679
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду