Окупанти запустили реєстр українців, які не отримали російський паспорт на ТОТ

Окупанти запустили реєстр українців, які не отримали російський паспорт на ТОТ

6 Січня 2025
1772

Окупанти запустили реєстр українців, які не отримали російський паспорт на ТОТ

1772
За даними Центру нацспротиву, мешканцям тимчасово окупованих територій без російського паспорта заборонять користуватися банками, реєструвати нерухомість, керувати транспортом, одружуватися.
Окупанти запустили реєстр українців, які не отримали російський паспорт на ТОТ
Окупанти запустили реєстр українців, які не отримали російський паспорт на ТОТ

З 5 лютого на тимчасово окупованих територіях запрацював так званий реєстр контрольованих осіб, до якого російські загарбники заносять українців без паспорта країни-агресора. Про це повідомив Центр нацспротиву (ЦНС). 

Як йдеться у преамбулі, до реєстру потрапляють іноземці та люди без громадянства, які незаконно перебувають на Росії та підлягають висилці. Утім, у випадку з тимчасово окупованими територіями мова йде про українців без російського паспорта.

«У разі внесення до реєстру українці мають або виїхати з рідного краю, або отримати правову підставу для проживання. Також мешканцям ТОТ без червоної макулатури заборонять користуватися банками, реєструвати нерухомість, керувати транспортом, одружуватися. Тобто маємо черговий елемент примусу аби юридично закріпити за українцями статус громадян імперії», — пояснили в ЦНС. 

Нагадаємо, з 1 січня 2025 року жителі тимчасово окупованих територій, які не мають російського паспорта, отримали статус іноземних громадян або осіб без громадянства. Жителів ТОТ, які не обміняли український паспорт, окупанти зобов’яжуть стати на міграційний облік або ж отримати дозвіл від окупаційної влади на тимчасове проживання.

Також ми повідомляли, що до кінця 2024 року Кремль планує на тимчасово окупованих територіях України «паспортизувати» все місцеве населення віком від 14 років. У вересні серед працівників підприємств, установ, організацій, які опинилися в тимчасовій окупації, розпочалася жорстка інформаційна кампанія.

У березні тодішній генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що Україна з розумінням ставиться до отримання співгромадянами в тимчасовій окупації паспортів РФ. На його переконання, громадяни України, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, перебувають у стані постійного ризику для життя і зазнають шаленого тиску з боку окупантів, тож до людей, яких примусили взяти російські паспорти, варто ставитися дуже обережно. Він повідомив, що Генеральна прокуратура відкриває кримінальні провадження лише проти тих, хто активно залучений до насильницької паспортизації, працює в окупаційних адміністраціях та силою примушує українських громадян брати російські паспорти.

Читайте також: 

Фото: ЦНС

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1772
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду