КМІС: 57% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно

КМІС: 57% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно

2 Січня 2025
639

КМІС: 57% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно

639
За останні десять місяців цей показник впав приблизно на 15%.
КМІС: 57% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно
КМІС: 57% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно

57% українців станом на грудень 2024 року готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) протягом 2–17 грудня 2024 року.

Ще 3% опитаних відповіли, що готові терпіти війну протягом року, 3% — пів року, 18% — декілька місяців. 18% респондентів вагаються з відповіддю.

Соціологи вказують, що готовість нести тягар війни серед українців поступово знижується. Так, від початку повномасштабного вторгнення до лютого 2024 року стабільно близько 71–73% опитаних відповідали, що готові терпіти війну скільки буде потрібно.

Проте вже між лютим і жовтнем 2024 року вперше зафіксували зниження частки такої відповіді — до 63%. До грудня 2024 року вона знизилася ще до 57%.

Частка тих, хто каже, що готовий терпіти війну ще кілька місяців — пів року, змінилася неістотно — від 18% у жовтні до 21% у грудні. Натомість з 12% до 18% стало більше тих, кому важко сказати, скільки часу вони ще готові терпіти війну.

«Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність сукупність зовнішніх факторів, як-от вибори в США, так і внутрішніх обставин)», — зазначили у КМІС.

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) впродовж 2–17 грудня 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 985 дорослих респондентів у всіх регіонах України, підконтрольних українському уряду. Статистична похибка не має перевищувати 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

Нагадаємо, станом на грудень 47% опитаних українців згодні на вступ України в НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою Росією. Порівняно з червнем 2023 року їх частка зросла на 14 відсоткових пунктів. 

Головне фото: з відкритих джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
639
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
соціологія без уточнень шахрайство
2 дн. тому
Безглузді опитування. Хто знає скільки він може що терпіти? Руку над вогнем потримайте чи в ополонку. Так і тут. Від обставин все залежить.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду